Dorota Combrzyńska-Nogala nagrodzona w Konkursie Literackim im. Władysława Reymonta

Dorota Combrzyńska-Nogala nagrodzona w Konkursie Literackim im. Władysława Reymonta
Dorota Combrzyńska-Nogala nagrodzona w Konkursie Literackim im. Władysława Reymonta!
 
Zysk i S-ka Wydawnictwo  i redakcja miesięcznika „Piotrkowska 104” Urzędu Miasta w Łodziserdecznie zapraszają na uroczyste spotkanie i wręczenie nagród. W dziedzinie prozy nagrodzono Dorotę Combrzyńską-Nogalę za powieść „Piąta z kwartetu”.
Spotkanie odbędzie się dziś, 20 października o godz. 19 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi, ul. Zachodnia 54.

Bohaterką Piątej z kwartetu jest dwunastoletnia Kasia. Na skutek niefortunnych życiowych decyzji zwariowanej matki często zmienia miejsca zamieszkania. W wędrówce po różnych zakamarkach miasta towarzyszy jej milczący brat. Przedwcześnie dojrzała Kasia całkowicie wchodzi w rolę jego opiekuna, ponieważ rodzicielka, bez reszty pochłonięta szukaniem partnera idealnego, nie jest w stanie zajmować się swoimi dziećmi. Kolejne  etapy  tej wędrówki to podmiejskie letnisko, mieszkanie ciotki Niny, wielkie śródmiejskie kamienice i ukryty za żelaznymi okiennicami tajemniczy squat. Losy Kasi splatają się z losami napotykanych ludzi. Każdy z nich to wyjątkowa  historia. Na czas teraźniejszy nakłada się  też pamięć o wielokulturowej przeszłości Łodzi. We wspomnieniach ożywają jej dawni mieszkańcy…

Książka nagrodzona w Łódzkim Konkursie Literackim im. Władysława  Reymonta organizowanym przez redakcję miesięcznika Urzędu Miasta Łodzi „Piotrkowska 104”. 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.