Alchemik. Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela

Alchemik. Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela
logo   Alchemik. Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela
Michael Scott

Jego sekret może spowodować zagładę świata.

PRAWDA:

Nicholas Flamel urodził się 28 września 1330 roku w Paryżu. Dziś, niemal siedemset lat później, uważany jest za największego alchemika wszech czasów. Podejrzewa się, iż odkrył tajemnicę wiecznego życia.

Według kronik zmarł w 1418.

Lecz jego grób jest pusty.

LEGENDA:

Nicholas Flamel żyje. Żyje od setek lat, ponieważ wynalazł eliksir młodości. Sekret wiecznego żywota kryje się w Księdze Maga Abrahama której chroni. To najpotężniejszy grymuar – magiczna księga – jaki kiedykolwiek istniał. W niepowołanych rękach może doprowadzić do zagłady świata.

Do tego właśnie dąży doktor John Dee, kradnąc księgę. Ludzkość nie będzie sobie z niczego zdawać sprawy, póki nie zrobi się za późno. Zgodnie z przepowiednią Sophie i Josh Newmanowie są jedynymi osobami, które mają w sobie dość mocy, by temu zapobiec.

Bywa, że legendy okazują się prawdą.

A Sophie i Josh Newmanowie wkroczą w sam środek największej legendy wszech czasów.

W zadziwiającej podróży przez Amerykę bohaterowie odkrywają na nowo kraj, gdzie starożytna magia egzystuje w realiach XXI wieku. Ścigani przez nieśmiertelnych prześladowców i mityczne stwory, Sophie i Josh są jedyną nadzieją ludzkości.

O autorze:

Michael Scott jest autorytetem w dziedzinie mitologii i  folkloru, a przy okazji jednym z najlepszych pisarzy Irlandii. Irish Times nazwał go „Królem Fantasy z Wysp”. Publikuje książki z gatunku fantasy, science fiction, horrory i teksty inspirowane literaturą ludową. Mieszka w Dublinie.

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.