Najbardziej znana niania na świecie powraca

Najbardziej znana niania na świecie powraca
Gdzie się podziewa Mary Poppins?

Miło nam poinformować, że najbardziej znana niania na świecie powraca! Już 31 października nakładem Wydawnictwa Jaguar ukaże się kolejna książka o Mary Poppins.

„Mary Poppins w parku” to książka niezwykła – nie opowiada o kolejnej wizycie niani w domu państwa Banksów, jak to ma miejsce w tomach „Mary Poppins”, „Mary Poppins wraca” i „Mary Poppins otwiera drzwi”. Ponieważ nawet najwspanialsza niania nie może w nieskończoność powracać do swych podopiecznych, zawarte w tomiku opowieści należy traktować jak uzupełnienie, swego rodzaju sentymentalną wizytę na ulicy Czereśniowej 17. Nieważny jest czas, w którym dzieją się kolejne opowiadania, nie warto nawet próbować umieścić ich w konkretnym momencie. Liczy się tylko zawarta w nich magia i niezwykłe ciepło, które sprawiają, że, niezależnie od wszystkiego, Mary Poppins pozostaje wciąż tą samą, ekscentryczną i kochaną przez pokolenia czytelników opiekunką trzymającą w dłoni klucz do świata wyobraźni. Za otwierającymi się z cichym skrzypnięciem drzwiami czekają na nas Świniopas i Gęsiarka, zamknięte w porcelanowych ciałach lwy i dworzanie kociego Króla… 

Wydanie w twardej oprawie, w kanonicznym tłumaczeniu Ireny Tuwim z oryginalnymi ilustracjami Mary Shepard.
Książce patronują: TVP1, Polskie Radio Program Trzeci, Dziennik, Onet.pl, Świat kobiety, Victor Junior, Juniorek, Magazyn Literacki Książki.

 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.