Uwaga nadjeżdża zielony trabant

Uwaga nadjeżdża zielony trabant
UWAGA: NADJEŻDŻA ZIELONY TRABANT!

Od poniedziałku (czyli od 13.10.) przez najbliższe dwa tygodnie o godz. 9:45 słuchamy w Radiu Dla Ciebie niesamowicie kryminalno-zabawnego 10 odcinkowego serialu „Zielony trabant”.
Mrocznego głosu wszystkim bohaterom serialu udzieliła Magda Stużyńska.
Do usłyszenia!

Zaprzyjaźnione na śmierć i życie kumpelki, nieoczekiwany spadek po zapomnianej ciotce oraz wizja nowego życia w odziedziczonym hotelu z dala od miasta… Tak sielankowo mógłby wyglądać scenariusz bajkowego melodramatu – ale bohaterkom „Zielonego trabanta” wszystko idzie na opak. 

„Zielony trabant” to pełen humoru obyczajowy kryminał, obfitujący w liczne zwroty akcji oraz misternie utkany wątek sensacyjny. Błyskotliwe pomysły, naturalne dialogi, wyraziste postacie, a także autentyzm lokalnego kolorytu to mocne strony tej prozy. Gacek&Szczepańska piszą charakterystycznym energicznym i jędrnym językiem, który oddając urodę codziennych detali, celnie puentuje komiczne posunięcia bohaterek, nie tracąc jednocześnie, koniecznego dla gatunku sensacyjno-kryminalnego napięcia. Z mieszanki tej powstaje apetyczna literatura popularna, od której nie można się oderwać.

Druga powieść pisarskiego duetu Gacek&Szczepańska – po debiutanckim „Zabójczym spadku uczuć” (Wydawnictwo Nowy Świat, 2008)  – udowadnia, że w kwestii sprawnie poprowadzonej kryminalnej intrygi, pomysłowej akcji osadzonej w nurcie zwyczajnego życia, okraszonego niezawodną babską przyjaźnią, Gacek&Szczepańska nie mają sobie równych.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.