Century 3 "Miasto wiatru" w Teleranku

Century 3 "Miasto wiatru" w Teleranku
CENTURY 3 „MIASTO WIATRU”
Z

TELERANKIEM tvp1

 

 
 
Widzowie „Teleranka” (Program 1 Telewizji Polskiej) będą mieli okazję zapoznać się z serią książek dla młodzieży „Century” Wydawnictwa Olesiejuk.

Od 12 października do 30 listopada br. w pięciu kolejnych odcinkach programu znajdą się informacje o tytułach cyklu „Century”, rozmowy ze zwycięzcami konkursu „Century – droga do Rzymu” (związanego z 1. tomem serii) i zostanie ogłoszony konkurs „Century – droga do Paryża”. Nagrodą w konkursie jest wycieczka do Paryża – miasta, w którym rozgrywa się akcja 3. tomu „Century”. Po raz kolejny zwycięzca będzie mógł podążać śladami swoich ulubionych bohaterów – tym razem z ekipą „Teleranka”

Informacje o promocji cyklu „Century” w „Teleranku”:
12 października – prezentacja serii „Century”, występ osób nagrodzonych w konkursie „Century – droga do Rzymu” i ogłoszenie konkursu „Century – droga do Paryża”.
19 października – ponowienie informacji o konkursie.
2 listopada – ogłoszenie wyników konkursu.
23 listopada – cały odcinek poświęcony relacji z wycieczki do Paryża.
30 listopada – emisja skróconej relacji z wyjazdu.
Zachęcamy do dotowarowania książek z serii „Century”!
Fascynująca powieść dla młodzieży tajemniczego autora cyklu bestsellerów Ulyssesa Moore’a

Paryż, koniec czerwca. Mistral odkrywa, że ktoś ją śledzi. Przerażona, powiadamia o tym przyjaciół, którzy natychmiast śpieszą jej na ratunek. Harvey wylatuje z Nowego Jorku z Ermete. Sheng i Elektra wyruszają z Rzymu w towarzystwie ojca dziewczyny, który panicznie boi się latać samolotem i zmusza ich do podróży pociągiem. Wkrótce po przybyciu do Paryża Harvey zostaje porwany. Dzieci robią wszystko, by odnaleźć przyjaciela. Ich poczynania śledzi Jacob Mahler, który składa niezwykłą propozycję…

O AUTORZE:
Urodził się 6 marca 1974 roku. Zaczął pisać jeszcze w liceum. Kiedy nudził się na lekcjach, tworzył opowiadania, udając, że robi notatki. Podczas studiów na Wydziale Prawa otrzymał nagrodę Premio Battello a Vapore za powieść La strada del guerriero i był to najpiękniejszy dzień jego życia. Właśnie wtedy zaczął wydawać powieści. Dzięki serii Ulysses Moore jego książki trafiły do czytelników na całym świecie. Kocha podróże, zwiedzanie nowych miejsc i poznawanie innych zwyczajów, choć zawsze z przyjemnością wraca do domu.

PATRONI MEDIALNI:
WPROST, VICTOR-GIMNAZJALISTA, WP.PL

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.