Próbna Matura z OPERONEM i Gazetą Wyborczą rusza po raz drugi

Próbna Matura z OPERONEM i Gazetą Wyborczą rusza po raz drugi
 
Próbna Matura z OPERONEM i Gazetą Wyborczą rusza po raz drugi
26-28 listopada 2008 br. uczniowie szkół maturalnych i techników z całej Polski napiszą próbny egzamin maturalny.

Już po raz drugi maturzyści z całej Polski będą mogli uczestniczyć w próbnej maturze przygotowanej przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON i Gazetę Wyborczą. Wydarzenie zostanie zorganizowane w dniach 26-28 listopada 2008 roku i  obejmie zasięgiem szkoły z całej Polski. Wcześniej jednak dyrektorzy szkół otrzymają od organizatorów zaproszenia, w których zostaną zaprezentowane zasady tegorocznej edycji Próbnej Matury z OPERONEM i Gazetą Wyborczą. Dyrektorzy, którzy decydują o tym, czy ich uczniowie przystąpią do próbnego egzaminu maturalnego, muszą do 20 października br. wypełnić i odesłać zamieszczone na stronie www.probnamatura.pl zgłoszenie. W tym roku zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną. Następnie 24 listopada do szkół zostaną dostarczone wydrukowane arkusze egzaminacyjne dla każdego maturzysty, które zostały opracowane przez doświadczonych egzaminatorów. W przesyłce znajdą się również nagrania z lektorem (na płytach CD) do egzaminów z języków obcych. Zapieczętowana przesyłka adresowana imiennie do dyrektora zapewni pełną poufność zawartych w niej materiałów. Po przeprowadzeniu egzaminu odpowiedzi do testów zostaną podane do publicznej wiadomości na łamach Gazety Wyborczej i na stronie www.gazetaedukacja.pl.

Etapy listopadowej próbnej matury:

Do 20 października dyrektor wypełnia internetowe zgłoszenie
24 listopada dostarczamy dyrektorowi zapieczętowaną przesyłkę z kompletem testów i płyt CD do próbnej matury
26 listopada – próbna matura z języka polskiego, godz. 9.00
27 listopada – próbna matura z języków obcych (język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski), godz. 9.00
28 listopada – próbna matura z historii, WOS, biologii, chemii, geografii, matematyki, fizyki i astronomii, godz. 9.00.

 
Wzorem ubiegłego roku udział w tegorocznym próbnym egzaminie maturalnym – Próbna Matura z OPERONEM i Gazetą Wyborczą jest całkowicie bezpłatny. 
Kategorie: Edukacja

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.