Bezdroża przedłużają Europejski Dzień Języków

Bezdroża przedłużają Europejski Dzień Języków
Bezdroża przedłużają Europejski Dzień Języków

Przed kilkoma dniami obchodziliśmy po raz dziesiąty Europejski Dzień Języków – święto różnorodności językowej i metod uczenia się kolejnych gałęzi mowy etnicznej ludów Starego Kontynentu. Twórcom Europejskiego Dnia Języków towarzyszyło przekonanie o tym, że znajomość języków obcych pozwala odważniej   i bardziej świadomie podróżować oraz poznawać kulturę innych narodów.

Ukazanie różnorodności językowej i kulturowej naszego kontynentu stało się podstawą do zaakcentowania tego szczególnego dnia. Europejski Dzień Języków został ustanowiony przez Radę Europy w trakcie trwania Europejskiego Roku Języków w 2001 r. Inicjatywa ta zaowocowała tysiącami przedsięwzięć w dziedzinach szeroko pojętej edukacji i kultury.

Wpisując się w idee tego szlachetnego przedsięwzięcia, wydawnictwo Bezdroża wspólnie z wydawnictwem Edgard proponują klientom podróżniczej księgarni internetowej powtórkę z języka angielskiego! Pierwsze 10 osób składających zamówienia w dniach 2–8 października na stronie www.bezdroza.pl otrzyma gratis kurs języka angielskiego na płycie CD. Mamy nadzieję, że powtórka z języka angielskiego, który jest najbardziej uniwersalnym kodem porozumiewania się w Europie, pomoże odkryć to, jak pięknie można się różnić.

Przy okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków dobrze jest także uświadomić sobie, iż na obszarze Europy istnieje ponad 40 uznanych autochtonicznych języków regionalnych i mniejszościowych, używanych w ponad 100 społecznościach przez ponad 40 mln użytkowników. W samej Polsce mieszkają przedstawiciele 9 mniejszości narodowych (Białorusini, Czesi, Litwini, Niemcy, Ormianie, Rosjanie, Słowacy, Ukraińcy i Żydzi) oraz 4 mniejszości etnicznych (Karaimi, Łemkowie, Romowie i Tatarzy).

Do zamówień w księgarni podróżniczej www.bezdroza.pl dołączane będą następujące kursy: Angielski. Niezbędne zwroty, część I i II, Angielski. Gramatyka, Angielski. Kurs podstawowy MP3. Agnieszka Majka, kierownik księgarni www.bezdroża.pl, zapewnia: Ponieważ kursy językowe Wydawnictwa Edgard cieszą się dobrą renomą i dużą popularnością, wierzymy, że dołączając je do zamówień, sprawimy sporo radości klientom naszej internetowej księgarni i zachęcimy ich do jeszcze większej otwartości w podróżach z pasją!

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.