Nowe pismo Egmontu

Nowe pismo Egmontu
Z dużym rozpędem na rynek prasy wydawniczej wjechały Auta – nowe pismo Egmontu

 

 
„Świat na kółkach. Auta” to kolejny w portfolio wydawnictwa tytuł przeznaczony dla chłopców w wieku od 4 do 7 lat. Jego fabuła oparta jest o historię znaną widzom kinowym z produkcji „The cars”. W każdym numerze miesięcznika występują bohaterowie filmowi oraz nowi, którzy dołączają do znanej już paczki przyjaciół. Czytelnik znajdzie tu rozmaite rubryki o różnym stopniu trudności – gry i zabawy, zadania typu „zrób to sam” oraz komiksy, plakat i karty do gry. Czasopismo jest utrzymane w nowoczesnej, dynamicznej szacie graficznej opierającej się na rysunkach wykonanych głównie metodą 3D.

„Świat na kółkach. Auta” to produkt, który szczególnie powinien ucieszyć ojców i synów, dając im kolejny impuls do wspólnego spędzania czasu, nad lekturą czasopisma. Tworzenie więzi rodzinnych odbywa się zwykle na różnych poziomach i płaszczyznach, a czytanie gazet, rozwiązywanie zadań, czy zabawy to kilka z wielu, przyjemnych możliwości. Fascynacja samochodami zaczyna się często w wieku dziecięcym, ale jej prawdziwy rozkwit następuje już na etapie przesiadania się
z zabawek do prawdziwych pojazdów. Miesięcznik „Świat na kółkach. Auta” to doskonały początek do rozwijania wspólnych pasji dzieci i rodziców. Atrakcyjności dodają mu aż trzy gadżety – model samochodu z filmu „Auta”, kolekcjonerskie karty do gry i plakat z głównym bohaterem numeru. W pierwszym numerze czytelnicy znajdą samochód Zygzak McQueen, karty do gry oraz plakat.

O filmie
„Animowany  film Auta” („The Cars”) wyprodukowany został w formacie 3D przez Walt Disney Pictures w 2006 roku. Obraz cieszył się olbrzymią popularnością (przez długi czas utrzymywał się na pierwszym miejscu w prestiżowym Box Office) i zdobył wiele prestiżowych nagród, m.in.: Złoty Glob w kategorii Najlepszy Film Animowany oraz nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej przyznawaną przez publiczność – People’s Choice Award. Głównym bohaterem filmu jest Zygzak McQueen – młody, ambitny samochód wyścigowy marzący o olbrzymich sukcesach i przygotowujący się do startu
w wielkim wyścigu Piston Cup Championship w Kalifornii, który pewnego dnia trafia do pustynnego miasteczka Chłodnica Górska. Tam poznaje sympatycznych ekscentryków, czyli zamieszkujące miasteczko różne samochody. Zaprzyjaźnia się między innymi z Sally, czyli Porsche 2002, Wójtem Hudsonem (Hudson Hornet, model 1951), czyli starym samochodem o tajemniczej przeszłości i Złomkiem – zardzewiałą ciężarówką holowniczą. Nowi przyjaciele uświadamiają Zygzakowi, że w życiu są ważniejsze rzeczy niż dążenie do sukcesu za wszelką cenę oraz zdobywanie kolejnych pucharów.

Miesięcznik „Świat na kółkach Auta” bawi, ale i uczy. Najmłodsi już w pierwszym numerze dowiedzą się w jaki sposób zachować się na drodze ( proste zadania związane z sygnalizacją świetlną), będą mogli wykonać ćwiczenia na spostrzegawczość, zadania matematyczne, kolorowanki, przejść labirynt, znajdą także grę karcianą, mini grę planszową i wiele innych, a wszystko to tematycznie powiązane z fabułą pisma. Wprowadzenie miesięcznika na rynek wsparte jest kampanią telewizyjną, i reklamą w tytułach własnych Egmontu. W ofercie wydawnictwa znajdują się także książki związane z brandem.
 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.