Minister edukacji Katarzyna Hall ogłosiła wczoraj kolejną wersję reformy oświaty. To jednak nadal tylko ministerialny projekt do konsultacji, szczegóły musi jeszcze zatwierdzić rząd. A żeby je wprowadzić w życie, potrzebna jest nowelizacja ustawy o systemie oświaty, która nie jest jeszcze gotowa.
Minister zmodyfikowała pomysł na darmowe podręczniki dla dzieci objętych reformą. W kwietniu ogłosiła, że w 2009 r. każdy pierwszoklasista oraz pierwszoroczni gimnazjaliści dostaną od MEN podręczniki za darmo. Wczoraj jednak minister ogłosiła, że kupi książki jednak tylko ubogim dzieciom.
“Zwiększymy o 10 proc. pulę uprawnionych do pierwszej wyprawki. Dyrektor szkoły sam zdecyduje, któremu dziecku potrzebny jest darmowy podręcznik” – mówiła wczoraj minister Hall.
Artykuły powiązane:
Kategorie:
Edukacja
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4
O autorze
Artykuły powiązane
Skomentuj
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.






