Kolejna książka Diane Johnson

Kolejna książka Diane Johnson
Małżeństwo
Diane Johnson
 
 
 
Anne-Sophie organizuje swój ślub z Timem, amerykańskim dziennikarzem. Zbierając materiały do reportażu, Tim zakochuje się w Clarze, która razem ze swoim mężem reżyserem mieszka w pięknym château na obrzeżach Paryża. Spokojne życie Clary na łonie natury komplikuje nagle jej rosnąca namiętność do uwodzicielskiego członka miejscowej arystokracji.
      
Kradzież średniowiecznego manuskryptu, konflikty wokół polowań, niesłuszne aresztowanie, morderstwo i rozmaite podejrzenia, romanse i nieporozumienia wynikające ze zderzenia kultur.

Małżeństwo to kolejna po Rozwodzie bestsellerowa książka Diane Johnson z błyskotliwymi spostrzeżeniami i zabawnymi dygresjami. Opowiada o Francuzach i Amerykanach mieszkających w Paryżu. Autorka ukazuje różne barwy małżeństwa – od przedślubnych niepokojów, przez znudzenie stające się udziałem par z kilkunastoletnim stażem, aż po okupione wyrzutami sumienia przyjemności pozamałżeńskich przygód.

Diane Johnson, tak jak Jane Austen, z upodobaniem analizuje rytuały towarzyskie okresu narzeczeństwa i przygotowań do ślubu… Johnson to nie tylko powieściopisarka, ale także filozofka.

The New Yorker


Niezwykle komiczna powieść… świetna zabawa.

The Washington Post Book World
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.