Kuchnia włoska i namiętność

Kuchnia włoska i namiętność
Nicci French,
Fatalna namiętność
 
 
 
Debiutancka powieść znanej brytyjskiej pary dziennikarzy: Nicci Gerrard i Seana French, to idealne połączenie nowoczesnego thrillera z wątkiem psychologicznym. Inspiracją wspólnej książki była ich własna historia. Pracowali w tej samej gazecie – ona w trakcie rozwodu samotnie wychowywała dwójkę dzieci, on – początkujący pisarz. Połączyło ich uczucie nagłe i szalone
Życie Alice Loudon to pasmo sukcesów. Otoczona paczką sprawdzonych przyjaciół, mająca u boku kochanego mężczyznę, zadowolona z pracy Alice czuje się spełniona i spokojnie spogląda w przyszłość. Okazuje się jednak, że wystarczy jedno spojrzenie pewnego mężczyzny, by porzuciła znany i bezpieczny świat i zapomniała o wszystkim i wszystkich, rzucając się w wir szalonej namiętności. Pytanie tylko, jak zakończy się tak burzliwie i niespodziewanie rozpoczęty romans…
 
Lipiec 2008
Jill Mansell,
Kiedy myślę o tobie

 

 
Gniazdo Ginny Holland jest puste  jej córka Jem właśnie wyjechała na studia i Ginny nie potrafi poradzić sobie z poczuciem pustki. W wieku trzydziestu ośmiu lat odkrywa, że przyszedł czas, by ułożyć sobie życie od nowa. Niestety, początki bywają trudne, tym bardziej że pierwszy mężczyzna, który wpada jej w oko, oskarża ją o kradzież.
Co w tym czasie robi jej córka Jem? Usycha z tęsknoty za matką? Skąd! Wyjazd z domu jest dla niej fascynującą przygodą i Jem z radością korzysta z wolności. Całe szczęście, że jej matka nie jest zaborcza albo nadopiekuńcza! Poza tym, po podjęciu pracy w restauracji Penhaligon’s i po związaniu się z charyzmatycznym Perrym Kennedy, nie ma czasu, by nadmiernie ingerować w życie swego dorosłego dziecka.
Ale czy Ginny rzeczywiście w pełni kontroluje sytuację? Czy nie jest za późno, by zmienić niefortunne pierwsze wrażenie, które zrobiła na swoim seksownym, ale budzącym respekt szefie? I czy Perry i Finn są rzeczywiście takimi ludźmi, na jakich wyglądają?
Jill Mansell, popularną brytyjską autorkę powieści dla kobiet, zwaną królową literatury kobiecej, znają czytelniczki na całym świecie. Nakłady jej książek przekroczyły już 3 miliony egzemplarzy. Polki pokochały ją za książkę Gotowe na miłość – dowcipną i wzruszającą historię miłosną z dziećmi w tle.
 
Kuchnia włoska. Igrediencje i klasyczne przepisy
Kate Whiteman, Jeni Wright, Angela Boggiano

 

 
Część pierwsza książki to wyczerpujący przewodnik po specyficznych włoskich ingrediencjach. Składniki są pokazane na zdjęciach, nazwane, określone są ich właściwości kulinarne.
Omawiamy kolejno makarony, ryż, zboża, sery, wędliny i kiełbasy, mięsa i drób, ryby i skorupiaki, warzywa, grzyby, owoce oraz aperitify i inne popularne w tym kraju trunki.
Część druga to przepisy. Uwzględniają one klasyczne dania kuchni włoskiej od minestrone, tagliatelle alla bolognese poprzez sycylijską pizzę, risotto, polentę, krewetki smażone z czosnkiem, osso buco po potrawy ze świeżych warzyw, sałatki i niezapomniane desery, jak tiramisu, zabagnione czy włoski sernik z sera risotta.
Przepisy są łatwe do wykonania a szczegółowe instrukcje ilustrowane są kolejnymi etapami prac i gotowymi daniami.
Buon apetito! 
 
Zadania i testy logiczne dla dzieci
 
 
Zadania i testy logiczne dla dzieci
* trening umysłu Twojego dziecka
* lepsze wyniki w testach IQ
 
Wielka księga Sudoku. 1001 łamigłówekColin Yarnall
 
 
    * 1001 łamigłówek o pięciu poziomach trudności gwarantuje świetną zabawę całej rodzinie
    * diagramy ułożone są tak, by stopień trudności rósł w miarę nabierania nowych umiejętności.
Dzięki temu im więcej zadań rozwiążesz, tym szybciej zostaniesz mistrzem Sudoku
    * liczne wskazówki oraz szczegółowo opisane metody
rozwiązywania diagramów błyskawicznie wprowadzą Cię w świat Sudoku.
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.