Opowieść o Dominikanach

Opowieść o Dominikanach
Psy Pana Boga. Los Perros de Dios
– opowieść o Dominikanach

Już wkrótce nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwo ukażą się Psy Pana Boga. Los Perros de Dios Wojciecha Wiśniewskiego.

Niniejsza książka zawiera wywiady, które autor przeprowadził w różnych rozsianych po kraju ośrodkach Polskiej Prowincji Dominikanów. W rozmowach tych, poza opowieściami o powołaniu i pracy duszpaszterskiej, przewijają się osobiste wspomnienia braci zakonnych, a także krótki zarys historii zakonu, i to nie tylko na ziemiach polskich.

Wojciech Wiśniewski, dziennikarz, debiutował w 1962 roku opowiadaniem dla młodzieży Beata ma oczy brązowe. Wydał kilka zbiorów opowiadań m.in. Szukam przyjaciela, a za antologię Nasze ulubione wiersze otrzymał w roku 1980 Międzynarodową Nagrodę Wydawców IX Premio Europeo. Rozmowy z polskimi pisarzami pt. Tego nie dowiecie się w szkole ukazywały się kolejno; czwartym i ostatnim tomem była Lekcja Polskiego.
Opowieść o rodzinie Zanów Ostatni z rodu, nagrodzona w 1989 przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, ma swoje uzupełnienie w Pani na Berżenikach. W 1999 roku napisał autobiograficzną opowieść Smak dzieciństwa. W 2001 roku wydał Rzymianina z AK – rzecz o dr. Józefie Rybickim – jednym z dowódców Armii Krajowej.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.