Z książką na wakacje

Z książką na wakacje
Z książką na wakacje!

W lesie i nad wodą, na plaży albo w górach, w cieniu lub na słońcu, w Bieszczadach, na Mazurach…
Zaczytani są wśród nas!

Z kim płaczą gwiazdy
Ewa Barańska

 

 
 
Wakacje, piękna pogoda, urokliwe jezioro, żagle… Na tym tle rozkwita cudowna przygoda dwóch serc, która mogłaby się skończyć jak w bajce, gdyby nie jedna, tragiczna chwila brawury. To przez nią zakochanym niebo runęło na głowy…Michał, skacząc do wody, łamie kręgosłup. Weronika w pierwszym porywie rozpaczy podejmuje morderczą walkę o powrót ukochanego do zdrowia. I chociaż szansa na powodzenie jest znikoma, gotowa jest dla Michała zrezygnować z ambitnych życiowych planów. Czy ich miłość ma szansę przetrwać?

Ewa Barańska jest znaną autorką książek dla dzieci i młodzieży. W jej dorobku literackim znajdują się m.in. powieści: Kosmiczna heca, czyli wakacje z Zielonym, Kosmiczna heca, czyli na Wiridii, Kamila, Karla M., Ja, Blanka opowiadania: Propozycja nie do odrzucenia, Nocna przygoda, oraz słuchowiska radiowe: Filip i Helena i Ezechiel.

Wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Wydawnictwa TELBIT Kamila została doceniona przez młodych czytelników i znalazła się na liście najlepiej sprzedających się książek dla młodzieży w Polsce.

***

 


Wakacje z gangsterem
to najnowsza powieść Barbary Ciwoniuk, autorki znanych i lubianych książek dla młodzieży, m.in. Igora (książka wyróżniona przez IBBY – International Board on Books for Young People) oraz Ani (książka nominowana do prestiżowej nagrody Książka Roku 2007 Polskiej Sekcji IBBY).

Początek upalnego lata. Nieporozumienia rodzinne skłaniają naukowca Piotra Szolberta i jego siedemnastoletnią córkę Gabi do wyjazdu na drugi koniec Polski, do Moczarów – rodzinnej wsi Piotra. Mimo odległości nie udaje im się uciec od nierozwiązanych spraw i konfliktów.

Pewnego dnia w sennych i ospałych Moczarach ma miejsce wypadek samochodowy. Ciężko ranny kierowca okazuje się być przestępcą uciekającym przed innymi bandytami. Mocno okaleczony nie może kontynuować ucieczki, więc ukrywa się w  gospodarstwie Kracisów.
Pobyt gangstera gruntownie zmieni życie mieszkańców wioski, cicha z pozoru kolonia okaże się tyglem ludzkich namiętności, żalów i uraz. Dla Gabrieli pierwsze w życiu wakacje na wsi, nowi ludzie i nowe sytuacje staną się szybką lekcją dorastania. 

Jeżeli lubisz szybkie i nieoczekiwane zwroty akcji, zagadkowe i tajemnicze zdarzenia sięgnij po Wakacje z gangsterem, są gwarantem naprawdę silnych wrażeń i emocji.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.