"Między narodami" już w sprzedaży

"Między narodami" już w sprzedaży
Między narodami
druga już wspólna książka Szewacha Weissa i Ewy Szmal
właśnie trafiła do księgarń

 

To swoista kontynuacją dialogu prowadzonego z czytelnikami na łamach „Wprostu“. Autorzy nie unikają tematów trudnych, wiele uwagi poświecają wewnętrznym problemom współczesnego Izraela, a także obecnym stosunkom polsko-żydowskim.

Przywracają pamięć o ludziach, którzy niegdyś żyli w Polsce, mieli tu rodziny, kultywowali swoją tradycję.

Polska dla Żydów nigdy nie będzie zwyczajnym krajem – mówią – ponieważ tu, w tych sztetlach, wszystko się zaczęło, i to tu, w hitlerowskich obozach zagłady, zgasło żydowskie życie… Ale czy na zawsze?

„(…) nie zabrakło ludzi (…) którzy uczynili wiele, aby budować swoim życiem pomosty do pięknych kart historii naszych narodów, zapisanych językiem wzajemnego zrozumienia, szacunku i tolerancji. Spotkałem wielu na drodze wyznaczonej tymi podstawowymi wartościami.

Wśród nich był zawsze  ambasador Szewach Weiss. Syn polskiej ziemii, izraelski patriota. To wielka sztuka stać na straży godności i praw własnego narodu, a zarazem z takim zrozumieniem i wyczuciem traktować innych“.

Ze Wstępu Lecha Wałęsy

„Szewach Weiss nie pisze, on rozmawia z Tobą, Czytelniku. Jeśli masz ochotę na dwuosobowy talk-show, prowadzony przez niezwykle mądrego człowieka, współtwórcę najnowszej historii Izraela, współpracownika i przyjaciela Icchaka Rabina i Szymona Peresam, sięgnij po tę książkę. Spotkasz rozmówcę, który Polaków rozumie lepiej niż my siebie, bo kocha Polskę, swoją drugą ojczyznę.
Niewielu jest takich rozmówców, którzy słyszą nasze myśli i odpowiadają na pytania, jakie ciągle sobie zadajemy.“

                                                                                              Marek Król
                                                                                              wydawca tygodnika „Wprost“

Szewach Weiss (ur. 1935) – izraelski polityk, profesor nauk politycznych, ambasador Izraela w Polsce w latach 2000-2003. Od 2000 roku jest przewodniczącym Rady Instytutu Pamięci Yad Vashem. Gościnnie wykłada na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.