"Córka Rembrandta" już w księgarniach

"Córka Rembrandta" już w księgarniach
Córka Rembrandta już w księgarniach!
Już w środę, 14 maja, na półkach księgarń pojawi się znakomita powieść nieznanej dotąd w Polsce autorki, Lynn Cullen. Córka Rembrandta to fascynująca podróż do siedemnastowiecznego Amsterdamu, do świata bogactwa i ubóstwa, szaleństwa i zdrowego rozsądku. Łącząca fakty historyczne oraz literacką fikcję, książka opowiada o losach nieślubnej córki jednego z wielkich holenderskich malarzy, którego sztuka wykraczała daleko poza ramy epoki. Po śmierci matki i ożenku brata dorastająca Cornelia musi sama opiekować się popadającym w coraz głębsze szaleństwo ojcem. Osamotniona w walce z codziennością, dręczona przez rozliczne pytania i wątpliwości dziewczyna powoli odkrywa skrywane w rodzinie sekrety…
 
Lynn Cullen, której nazwisko zdecydowanie warto zapamiętać, to autorka historycznych powieści dla dzieci, laureatka nagrody dla najlepszej pisarki stanu Georgia. Córka Rembrandta to pierwsza z jej książek, która zyskała międzynarodowy rozgłos – owoc ośmiu lat podróży i badań, godna następczyni niezapomnianej Dziewczyny z perłą Tracy Chevalier.
 
Powieść ukazuje się nakładem Wydawnictwa Jaguar. Książkę polecają patroni medialni: Rzeczpospolita, TVN Style, Polskie Radio Program Trzeci, Onet.pl, Dziewczyna, Cogito, 4Girls.pl, polki.pl, Magazyn Literacki Książki oraz Portal Księgarski.
 
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.