TAiWPN Universitas w 2007 roku

TAiWPN Universitas w 2007 roku
Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas zostało założone w 1989 roku przez pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wydawnictwo zatrudnia 15 osób.
 
Universitas jest jednym z najważniejszych wydawnictw naukowych w Polsce. Specjalizuje się w publikowaniu książek naukowych i popularnonaukowych z dziedziny humanistyki, ze szczególnym uwzględnieniem historii i teorii literatury, historii sztuki, nauki o języku. Do czołowych serii wydawniczych oficyny należą Horyzonty Nowoczesności, Język Polski dla Cudzoziemców, Modernizm w Polsce, Ars Vetus et Nova. W ostatnich latach dużą część oferty Universitas zajmują tłumaczenia książek popularnonaukowych, przede wszystkim poświęconych sztuce.
 
 
Najlepiej sprzedającymi się tytułami w 2007 roku były:
  • W. Bartoszewski, Pisma wybrane, tom I i II
  • J. Kristeva, Czarne słońce
  • B. Jezernik, Dzika Europa
  • M.P. Markowski, Polska literatura nowoczesna. Leśmian, Witkacy, Schulz
  • D. Hockney, Wiedza tajemna. Sekrety malarskie dawnych mistrzów

W 2007 roku Universitas zanotował przychody ze sprzedaży książek wynoszące 2,81 mln zł, co daje 18,1% spadek w stosunku do 2006 roku. Sprzedaż internetowa generuje 8% obrotów. 

 
 
 
W roku ubiegłym Oficyna wydała 156 tytułów, w tym 103 nowości. Łącznie sprzedano 150 022 egz. książek.
 
W 2008 roku Universitas planuje wydanie 130 nowych tytułów. Wydawnictwo systematycznie poszerza swoją ofertę o tytuły z zakresu historii sztuki, teorii sztuk plastycznych i teorii fotografii

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.