Seria "Brzydcy" podbija serca nastolatków

Seria "Brzydcy" podbija serca nastolatków
Seria Brzydcy podbiła serca i umysły nastolatków na całym świecie. Historia młodej buntowniczki, która stawia czoło wyzwaniom, popełnia błędy i podejmuje nie zawsze mądre decyzje sprawia, że utożsamia się z nią nie jeden młody czytelnik. Jeżeli dodamy do tego dwie historie miłosne obowiązkowo pokomplikowane, spójny świat z przyszłości i wprowadzane ważne problemy – od ekologii po wolność i człowieczeństwo, to mamy literaturę, którą nie pogardzi nawet dorosły czytelnik Trylogia Scotta Westerfelda to przykład dobrej literaturą SF, i jednocześnie genialna seria przygodowa. Autor trzyma czytelnika w napięciu i prowadzi do wielu zaskakujących rozwiązań.

Scott Westerfeld jest nagradzanym autorem prozy dla nastolatków, który od pierwszej młodzieżowej mrocznej trylogii Midnighters, przez powieści o wampirach, po trylogię Brzydcy zgromadził na swoim koncie już blisko dwa miliony sprzedanych książek.
Obok oficjalnej strony internetowej scottwesterfeld.com, pisarz i stworzone przez niego światy są wyraźnie obecne w Sieci, gdzie mnożą się społeczności fanów, wymieniających się informacjami, wrażeniami, zbierających się by dyskutować o ulubionych bohaterach i wątkach. Każda z trzech książek serii Brzydcy znajdowała się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Brzydcy w 2006 roku zostali wybrani Best Books for Young Adults 2006 przez American Library Association, a prawa do sfilmowania serii kupiło Twentieth Century Fox.

Brzydcy

 

 
Tally nie może się już doczekać swoich szesnastych urodzin. Tego dnia w jej świecie każdy przechodzi operację, która zmienia przeciętnych, brzydkich nastolatków w doskonałych ślicznych, żyjących w supernowoczesnym raju, gdzie jedynym zajęciem jest wieczna zabawa. Tymczasem Shay, nowa przyjaciółka Tally, nie podziela jej entuzjazmu i zamiast poddać się przemianie, woli zaryzykować ucieczkę z miasta. Po zniknięciu Shay Tally odkrywa, że nawet w raju nie wszystko jest śliczne. Musi wybierać: albo odszuka Shay i zdradzi władzom miejsce jej pobytu albo też nigdy nie stanie się piękna. Decyzja, którą podejmie, na zawsze odmieni jej świat.

Śliczni

 

 
 
Tally Youngblood ma wszystko, o czym marzyła – właśnie skończyła szesnaście lat, przeszła operację, stała się doskonale śliczna, a teraz ma zostać przyjęta do grona najbardziej odlotowej ekipy w Mieście Nowych Ślicznych. Kiedy jednak na balu kostiumowym
niespodziewanie pojawia się tajemniczy nieznajomy przebrany za agenta Wyjątkowych Okoliczności, wspomnienia Tally powracają. Dziewczyna zaczyna się zastanawiać, czy naprawdę wcześniej chciała porzucić swoje obecne, nowe, cudowne życie, powrócić do
Nowego Dymu i chłopaka, którego w ogóle nie pamięta? I która z nich jest prawdziwa – obecna Tally czy ta dawna, sprzed operacji?

Wyjątkowi

 

 
 
„Wyjątkowe Okoliczności” – te dwa słowa budziły u Tally dreszcz zgrozy już wtedy, gdy była brzydka – w czasach ucieczki i buntu. Wówczas Wyjątkowi pozostawali jedynie złowieszczą legendą – przerażająco piękni, niebezpiecznie silni, porywająco szybcy. Zwyczajni śliczni mogli przeżyć całe życie i nigdy ich nie spotkać. Ale Tally nie była zwykłą śliczną. A teraz zrobiono z niej jedną z Wyjątkowych: supersprawną maszynę do zabijania, zaprojektowaną tak, by utrzymywać brzydkich w ryzach, a ślicznych w okowach głupoty. Siła, szybkość, jasność myślenia – to wszystko zachwyca Tally i sprawia, że czuje się lepiej, niż kiedykolwiek. No, zazwyczaj. Bo drobna cząstka jej umysłu wciąż pamięta, że istnieją też inne rzeczy. Łatwo jednak ją uciszyć – przynajmniej dopóki nie dostaje szansy ostatecznego zniszczenia zbuntowanego Nowego Dymu. Teraz wszystko zależy od jej wyboru: czy posłucha owego cichego głosu serca, czy też wykona misję, do której ją zaprogramowano. Tak czy inaczej, świat Tally już nigdy nie będzie wyglądał tak samo.
 
Poniżej link do filmiku promującego serię:
http://pl.youtube.com/watch?v=UsE_EV-x024 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.