Witaj we Wszechświecie! – powiedział Kosmos

Witaj we Wszechświecie! – powiedział Kosmos
logo  
Premiera 16 maja 

 

Witaj we Wszechświecie! – powiedział Kosmos.

Gdyby nie ucieczka Freda, niesfornej świnki Jerzego, chłopiec być może nie poznałby Anny i jej ojca Eryka. Co gorsze, nie zdobyłby tajnego klucza do… Wszechświata!

Eryk, który jest fizykiem, ma najlepszy komputer świata – superinteligentnego Kosmosa, potrafiącego wysłać człowieka w dowolne miejsce we Wszechświecie. Jerzy niespodziewanie wyrusza w podróż trochę (lecz nie całkiem!) podobną do przejażdżki kolejką górską – przemierzy rozległe regiony Wszechświata, odwiedzi planety, przetnie pas asteroid i dotrze do kresów Układu Słonecznego.

Niestety, ktoś ma plany związane z Kosmosem – plany, które narażą Eryka i Jerzego na śmiertelne niebezpieczeństwo…

Ta fascynująca książka łączy wciągającą i zabawną opowieść przygodową z interesującymi informacjami naukowymi o Wszechświecie, planetach, a także najnowszymi teoriami Stephena Hawkinga na temat czarnych dziur. Dodatkową atrakcją są kolorowe zdjęcia różnych obiektów kosmicznych!

Lucy Hawking jest dziennikarką i pisarką. Studiowała języki nowożytne na Uniwersytecie Oksfordzkim i ukończyła roczne podyplomowe studium dziennikarstwa międzynarodowego na Uniwersytecie City w Londynie. Pisuje do wielu brytyjskich gazet ogólnokrajowych oraz amerykańskiego „New York Magazine”. Wydała dwie powieści; Jerzy i tajny klucz do Wszechświata jest jej trzecią książką, pierwszą skierowaną do dziecięcego czytelnika. Napisała ją z ojcem, Stephenem, który pewnej bezsennej nocy niedługo po jej narodzinach w 1970 roku dokonał przełomowego odkrycia dotyczącego czarnych dziur. Teraz wspólnie dla młodych odbiorców opisali czarne dziury. W 2005 roku Lucy wzięła udział w londyńskim maratonie, aby zebrać pieniądze dla Państwowego Stowarzyszenia dla Osób Autystycznych (National Autistic Society). Mieszka w Cambridge z synem Wiliamem.

Stephen Hawking
jest jednym z czołowych fizyków teoretycznych świata. Mieszka i pracuje w Cambridge, gdzie od 1979 roku jako profesor matematyki obejmuje katedrę Lucasa – podobnie jak Izaak Newton w 1663 roku. Urodzony w trzechsetną rocznicę śmierci Galileusza, ma obecnie sześćdziesiąt pięć lat, a od ponad czterdziestu zmaga się ze stwardnieniem zanikowym bocznym. Pomimo choroby podróżuje po świecie z wykładami i bierze udział w licznych konferencjach. Wydał wiele książek – jego pierwsza praca popularnonaukowa, międzynarodowy bestseller Krótka historia czasu, utrzymał się na liście bestsellerów „Sunday Times’a” przed 237 tygodni. Profesor Hawking otrzymał dwanaście honorowych tytułów naukowych, Order Imperium Brytyjskiego oraz order Companion of Honour od królowej Elżbiety II, jest także członkiem Papieskiej Akademii Nauk. Wielokrotnie pojawiał się w telewizji, między innymi gościnnie w serialach Star Trek oraz Simpsonowie. Ma troje dzieci i dwóch wnuków. Jerzy i tajny klucz do Wszechświata to jego pierwsza książka dla młodych czytelników. Ostatnio wziął udział w zorganizowanym przez Zero Gravity Corporation locie, podczas którego doświadczył stanu nieważkości – w ramach przygotowań do planowanej na 2009 rok podróży w Kosmos na pokładzie Virgin Galactica.

„Jerzy i tajny klucz do Wszechświata” to ich pierwsza wspólna książka.

 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.