Wydawnictwo Komunikacji i Łączności w 2007 roku

Wydawnictwo Komunikacji i Łączności w 2007 roku
Wydawnictwa Komunikacji i Łączności rozpoczęły działalność 1 stycznia 1949 r. jako Wydawnictwa Komunikacyjne spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Po nacjonalizacji -1 stycznia 1951 r. – zostały przekształcone w Przedsiębiorstwo Państwowe Wydawnictwa Komunikacyjne. 1 stycznia 1961 r. – w związku z rozszerzeniem zakresu tematycznego – wydawnictwa przyjęły nazwę Wydawnictwa Komunikacji i Łączności ( skrót WKŁ) oraz nowe logo obowiązujące do chwili obecnej. W 1994 r. zawiązała się spółka pracownicza, która w tym roku doprowadziła do prywatyzacji wydawnictw. Wszystkie zobowiązania wobec Skarbu Państwa zostały uregulowane do 2003 r. Właścicielami firmy są obecni i byli pracownicy wydawnictw. W 2007 r. kapitał zakładowy i struktura udziałowców w spółce nie zmieniły się. Firma zatrudnia 27 osób.
 
WKŁ to doświadczony wydawca fachowych publikacji dla ludzi nauki, studentów, praktyków w zawodzie, hobbystów i miłośników motoryzacji, lotnictwa, drogownictwa, elektroniki i telekomunikacji – zarówno historii tych dziedzin, jak i dnia dzisiejszego.
 
Firma prowadzimy księgarnię internetową www.wkl.com.pl, sprzedaż w niej stanowi około 7% przychodów. Książki WKiŁ sprzedają w Internecie również inni uczestnicy rynku, partnerzy bezpośredni lub inne księgarnie internetowe. Publikacje Oficyny można także kupić na Allegro lub E-bay.  
 
 
 
Najlepiej sprzedającymi się tytułami w 2007 roku były tradycyjnie poradniki motoryzacyjne dotyczące popularnych marek samochodów. Zmotoryzowani dobrze przyjęli nowy „Samochodowy słownik niemiecko-polski i polsko-niemiecki” Romana Lewickiego i Łukasza Solorza. Dużym zainteresowaniem Czytelników cieszyła się książka Bogdana Pokropińskiego „Parowozy normalnotorowe produkcji polskiej”. Studenci docenili podręcznik Tomasza Zielińskiego „Cyfrowe przetwarzanie sygnałów. Od teorii do zastosowań”. 
 
W 2007 roku Wydawnictwa Komunikacji i Łączności zanotowało 11,3% wzrost przychodów ze sprzedaży książek, które wyniosły 5,40 mln zł.
 
 
 
W roku ubiegłym Oficyna wydała 77 tytułów, w tym 31 nowości. Łącznie sprzedano 152 000 egz. książek.
 
W planach na 2008 rok znajduje się wydanie 80 tytułów, w tym 35 nowości
Kategorie: Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.