Feniks 2008 dla Zysk i S-ka Wydawnictwo

Feniks 2008 dla Zysk i S-ka Wydawnictwo
FENIKS 2008 DLA  ZYSK i S-KA WYDAWNICTWO
CUDZE POLE JANA GRZEGORCZYKA NAGRODZONE!


Zysk i S-ka Wydawnictwo
oraz wydawnictwo W drodze zostały uhonorowane nagrodą Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. FENIKSA 2008 przyznano w kategorii „literackiej” za książkę Cudze pole. Przypadki księdza Grosera Jana Grzegorczyka, „ukazującą wielkość człowieka poprzez jego słabości i przypominającą, że ostatecznie liczy się tylko Miłość” – jak napisano w uzasadnieniu.

Nagroda została wręczona 29 marca 2008 r. o godz. 19.00 w kościele NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie przy ul. Św. Bonifacego 9.

Bestsellerowa powieść Jana Grzegorczyka Cudze pole. Przypadki księdza Grosera to zwieńczenie cyklu ukazującego życie kleru i społeczeństwa katolickiego.

Jan Grzegorczyk jest pisarzem, publicystą, autorem scenariuszy filmowych i słuchowisk radiowych. Wydał m.in. takie książki jak Każda dusza to inny świat, Góra albo jak wyżebrać niebo i człowieka, Skrawek nieba (wraz z ojcem Janem Górą), Ryba to znaczy Chrystus, Dziurawy kajak i Boże Miłosierdzie, Adieu oraz Trufle – dwa pierwsze tomy „Przypadków księdza Grosera”. W 2006 roku ukazało się jego Niebo dla akrobaty – opowiadania umiejscowione w rzeczywistości hospicyjnej nazwane przez jednego z krytyków dekalogiem nadziei.

Nagrodę FENIKSA Stowarzyszenie Wydawców Katolickich przyznaje od 1999 roku, honorując wybitne osiągnięcia edytorskie z zakresu literatury religijnej. Nazwa nagrody  (Feniks – ptak w mitologii greckiej, odradzający się z popiołów; w literaturze chrześcijańskiej symbolizujący Zmartwychwstałego Chrystusa) podkreśla charakter literatury religijnej, odradzającej się po latach marginalizowania czy wręcz prześladowania przez system komunistyczny.
Autorką statuetki FENIKSA jest Anna Wolska, absolwentka Akademii SP w Warszawie. Poza działalnością artystyczną od wielu lat czynnie zajmuje się promocją sztuki (Rok Polski w Hiszpanii i Dani), aktualnie Kurator Galerii Obok ZPAF w Warszawie.

Kategorie: Religia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.