"Ognisty Pierścień" w sprzedaży

"Ognisty Pierścień" w sprzedaży
CENTURY „Ognisty Pierścień”
Autor: Pierdomenico Baccalario
Wydawca: Firma Księgarska Jacek i Krzysztof Olesiejuk – Inwestycje
Nakład: 10 000 egzemplarzy
  
 
PATRONI MEDIALNI:
EMPIK.COM, WPROST, VICTOR-GIMNAZJALISTA, WIRTUALNA POLSKA

KRÓTKI OPIS KSIĄŻKI:

Nowa, fascynująca powieść autora cyklu bestsellerów Ulysses Moore’a.

Co sto lat ludzkość zostaje poddana próbie. Co sto lat czwórka nastolatków musi podjąć wielkie wyzwanie. Właśnie upływa kolejne sto lat i nadszedł czas, aby wybrać tych, którzy sprostają zadaniu. Historia zaczyna się w Rzymie, Mieście Ognia.

29 grudnia, Rzym. W ciemnościach biegnie mężczyzna, trzymając w dłoni walizkę. Szuka czworga dzieci. Właśnie w tym momencie Elektra, Sheng, Mistral i Harvey wymykają się z hotelu, aby zwiedzać pokryte śniegiem miasto. Kilka godzin wcześniej nawet się nie znali, lecz właśnie odkryli, że łączy ich data urodzin:

28 lutego. Mężczyzna, widząc dzieci, nie ma wątpliwości. To właśnie ich szuka. Powierza Elektrze cenną paczkę i ucieka. W środku dzieci znajdują dziwną, drewnianą mapę…To początek wyzwania.
 

O AUTORZE:

Urodził się 6 marca 1974 roku. Zaczął pisać jeszcze w liceum. Kiedy nudził się na lekcjach, tworzył opowiadania, udając, że robi notatki. Podczas studiów na Wydziale Prawa otrzymał nagrodę Premio Battello a Vapore za powieść La strada del guerriero i był to najpiękniejszy dzień jego życia. Właśnie wtedy zaczął wydawać powieści. Dzięki serii Ulysses Moore jego książki trafiły do czytelników na całym świecie. Kocha podróże, zwiedzanie nowych miejsc i poznawanie innych zwyczajów, choć zawsze z przyjemnością wraca do domu.

Cała seria składa się z czterech książek, które ukażą się w tym roku:

 

CENTURY 2. Kamienna Gwiazda
16 marca, Nowy Jork. Harvey, Mistral, Elektra i Sheng znajdują się w holu hotelu Mandarin Oriental, znów razem. Siadają przy stoliku, przed olbrzymim oknem wychodzącym na Central Park. Mają ze sobą mapę znalezioną w Rzymie. W rękach ściskają bączki. Są gotowi. Tylko tak mogą rozwiązać tajemnicę i zdecydować, co robić… Dlaczego zły właściciel Lucyfera ich prześladuje? Jak odzyskać piąty bączek, który skradziono na ich oczach? Czy szukać kamiennej gwiazdy? Nie zostało im już wiele czasu. A jest za późno, by się wycofać…

PREMIERA: MAJ 2008

CENTURY 3. MIASTO WIATRU
Paryż, koniec czerwca. Mistral odkrywa, że ktoś ją śledzi. Przerażona, powiadamia o tym przyjaciół, którzy natychmiast śpieszą jej na ratunek. Harvey wylatuje z Nowego Jorku z Ermete. Sheng i Elektra wyruszają z Rzymu w towarzystwie ojca dziewczyny, który panicznie boi się latać samolotem i zmusza ich do podróży pociągiem.
Wkrótce po przybyciu do Paryża Harvey zostaje porwany. Dzieci robią wszystko, by odnaleźć przyjaciela. Ich poczynania śledzi Jacob Mahler, który składa niezwykłą propozycję.

PREMIERA: WRZESIEŃ 2008

CENTURY 4. (książka w przygotowaniu)

Sekret jest związany z wyspą, która według chińskiej legendy pojawia się na wodzie co sto lat i jest widoczna przez cztery dni. To tam Pakt zostanie sfinalizowany. Aby dowiedzieć się, w którym miejscu jej szukać, przyjaciele proszą o pomoc Vladimira i Irene. Dzięki Jacobowi Mahlerowi dzieciom udaje się ukraść trzeci przedmiot. Potem statkiem wypływają na wyspę, ale chwilę później docierają tam także Heremit i Zoe. Ubrana w długą tunikę kobieta, taka jak we śnie Shenga, podąża za nimi. Wyspa nie jest zbyt duża, ale pełno na niej niezwykłych posągów. Nikt poza Shengiem nie wie, co robić…

PREMIERA: LISTOPAD 2008

 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.