Czułe czytanki z Wydawnictwem Nasza Księgarnia

Czułe czytanki z Wydawnictwem Nasza Księgarnia
W niedzielę 9 marca, o godz. 12.30 w bambini di praga przy ul. Jagielońskiej 26 w Warszawie czytamy książkę „Zuźka D. Zołzik i urodziny wstrętnego Józka” autorstwa Barbary Park, wydaną przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Ten wstrętny Józek zaprosił wszystkie dzieci z Sali numer 9 na swoje sobotnie przyjęcie urodzinowe – wszystkie oprócz Zuźki Zołzik! Co ona teraz pocznie? Czy ma urządzić konkurencyjne przyjęcie kilka miesięcy przed własnymi urodzinami i też go nie zaprosić? A może wyprowadzić się z domu? Ma też pewien pomysł na zdobycie zaproszenia…

Książka polecana dla dzieci 4+

 

Fragmenty książki przeczyta Anna Popek.

Barbara Park
Autorka książek dla dzieci, w których dominującym elementem jest humor..
Córka handlowca i pielęgniarki, wychowała się w Mount Holly (New Jersey).  Jej pierwsza książka Operation: Dump the Chump, ukazała się w 1979 roku. 

W latach 1965-1967 uczęszczała do Rider College, naukę kontynuowała na University of Alabama (do 1969 r.). W 1969 poślubiła Richarda A. Parka. Mieszka w Phoenix (Arizona) i ma dwóch synów.

Szczególnie zasłynęła jako autorka serii „Zuźka D. Zołzik”. Otrzymała następujące nagrody: Young Hoosier Award (1985), Milner Award (1986), Tennessee Children’s Choice Book Award (1986),  The Library of Congress Book of the Year (1987), Parents’ Choice Award (1985).
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.