„Mentoring w działaniu” od dziś w księgarniach

„Mentoring w działaniu” od dziś w księgarniach
MENTORING W DZIAŁANIUDavid Megginson, David Clutterbuck,
Bob Garvey, Paul Stokes,
Ruth Garrett-Harris

 

Istnieje wiele sposobów na zmianę kierunku rozwoju kariery, ale mentoring wydaje się jednym z najciekawszych, gdyż nie wymaga przemodelowania całego życia zawodowego czy formalnego uczestnictwa w kursach. Korzystać z niego mogą wszyscy – od bezrobotnych po wysokiej klasy profesjonalistów i dyrektorów, gdyż zasadniczo polega na udzielaniu drugiej osobie indywidualnej pomocy w przekształcaniu wiedzy, sposobu pracy lub myślenia. Czy mentor musi być przełożonym ucznia? Czy powinien być starszy bądź bardziej doświadczony? Niekoniecznie. Musi tylko wspierać go w uchwyceniu szerszego znaczenia tego, co się aktualnie dzieje, a co na pierwszy rzut oka może się wydawać nieistotne.

Jak więc pomóc sobie, a może i innym? Jak znaleźć osobę, która pomoże nam w podejmowaniu zawodowych decyzji? Mentoring nie tylko zawiera opisy konkretnych przypadków z życia wziętych, ale wyjaśnia też między innymi, na czym polega:

  • kultura mentoringu,
  • projektowanie programu mentoringowego,
  • relacja mentoringowa i spotkania w jej ramach.

To doskonała lektura dla menedżerów, konsultantów, studentów, mentorów i ich uczniów.

David Megginson jest profesorem doskonalenia zarządzania zasobami ludzkimi przy Sheffield Hallam University oraz współzałożycielem European Mentoring and Coaching Council (EMCC).

David Clutterbuck wykłada mentoring i coaching na Sheffield Hallam University. Jest starszym partnerem w Clutterbuck Associates oraz współzałożycielem EMCC.

W Mentoring and Coaching Research Unit przy Sheffield Hallam University uczą również Bob Garvey, Paul Stokes i Ruth Garrett-Harris.

Kategorie: Biznes i Ekonomia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.