20% talony rabatowe dla uczniów

20% talony rabatowe dla uczniów
 
Podczas posiedzenia Rady PIK w dniu 20 lutego omawiano przygotowania do Światowego Dnia Książki. Obchody rozpoczynają się w weekendem z różą – 19 kwietnia br. Uroczysta Gala została zaplanowana na 23 kwietnia w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wieczór uświetni koncert Kwartetu Kameralnego Filharmonii Narodowej.
Wspólnie z IKP zamierzamy przeprowadzić akcję rabatową w postaci talonów dla uczniów, wzorując się na doświadczeniach innych krajów.  Księgarze będą rozprowadzać talony poprzez szkoły. Proponowany rabat wynosi 20%.
Na prośbę Ars Polony Rada wysłuchała propozycji tej firmy w zakresie współpracy w odniesieniu do imprez targowych – Międzynarodowych Targów Książki,  Krajowych Targów Książki, Targów Edukacja XXI oraz Targów Atena. Ars Polona potwierdziła, że dla Polskiej Izby Książki udostępni bezpłatnie na wszystkich tych imprezach stoiska standardowe o pow. 4 m2, a także bezpłatnie wynajmie sal konferencyjnych przez 4 godziny na każdej imprezie. Jednocześnie Grzegorz Guzowski, prezes Ars Polony, oświadczył, że nie przewiduje możliwości udzielenia rabatów dla wszystkich członków PIKu o co występowała Izba poprzednio zarówno do Ars Polony, jak i do innych targów książki w Polsce. Grzegorz Guzowski poinformował przy tym, że jest rozważane powołanie Rady programowej dla imprez targowych organizowanych przez Ars Polonę do której zostaną zaproszeni przedstawiciele Izby.
Omówiono  także postęp prac nad Polskim Katalogiem Składowym Książki. Oddzielny komunikat w tej sprawie zostanie rozesłany w najbliższych dniach.
We współpracy z  wydawnictwem Wolters Kluwer uzyskano dostęp do zbioru dokumentów prawnych odnoszących się do działalności na rynku książki. Na tej podstawie zostaną przygotowane wnioski do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odnoszące się do niezbędnych zmian w istniejących przepisach. 
Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.