Zmiana premiery książki księdza Tadeusza Isakowicza–Zaleskiego

Zmiana premiery książki księdza Tadeusza Isakowicza–Zaleskiego
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
Moje życie nielegalne
Współpraca Wojciech Bonowicz


Premiera książki już 22 lutego!

Informujemy, że nastąpiła zmiana premiery książki Moje życie nielegalne księdza Tadeusza Isakowicza–Zaleskiego. Książka ukaże się we wszystkich księgarniach w Polsce już 22 lutego.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, autor Księży wobec bezpieki, tym razem opowiada o swoim życiu. O życiu prawdziwie „nielegalnym” i zawsze wymykającym się utartym schematom. Ksiądz Zaleski stale coś robił „nie tak”, wykraczał poza ramy wyznaczone mu przez innych i angażował się w działania bez formalnej zgody przełożonych.

Pisarz, poeta, prezes fundacji tym razem opowiada o sobie. O kresowych, polsko-ormiańskich korzeniach, o powołaniu i pobycie
w seminarium, o współpracy z opozycją antykomunistyczną i dwukrotnym pobiciu przez „nieznanych sprawców”. Mówi o fascynacji światem osób niepełnosprawnych intelektualnie, wreszcie – o swoim zaangażowaniu w proces samooczyszczenia Kościoła.

Wartka opowieść pogłębia obraz tego nietuzinkowego kapłana, który stał się w ostatnich latach bohaterem mediów i kojarzony bywa wyłącznie z tematem lustracji, chociaż w życiu starał się kierować ideałami Brata Alberta: ubóstwa, skromności i solidarności z najsłabszymi.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.