„Syndrom samca Alfa“ w sprzedaży

„Syndrom samca Alfa“ w sprzedaży
SYNDROM SAMCA ALFA
Kate Ludeman, Eddie Erlandson

 

Świat biznesu pełen jest samców alfa, urodzonych szefów tworzących wizerunek i sukces swojej firmy, nierzadko jednak kosztem pracowników. Książka wybitnych znawców tematu przynosi pogłębioną, śmiałą analizę funkcjonowania kobiet i mężczyzn alfa. Wyróżniając cztery typy alfa –  dowódcy, wizjonera, stratega i wykonawcy – autorzy wskazują, jak powinni oni wykorzystywać swoje naturalne, wyjątkowe zdolności, a zarazem unikać swych destrukcyjnych „ciemnych stron’, tak by stać się naprawdę skutecznymi przywódcami. Jest to również książka dla tych, którzy z alfami pracują lub żyją pod jednym dachem – mnóstwo tu praktycznych pomysłów i wskazówek pozwalających osiągnąć znakomite relacje zarówno w zespole, jak i w domu.

Kate Ludeman – inżynier i psycholog – ma ogromne doświadczenie w szkoleniu kadry menedżerskiej, występowała w wielu programach telewizyjnych i radiowych, autorka kilku książek o tej tematyce.

Eddie Erlandson – chirurg naczyniowy, opracował pionierski, bardzo skuteczny program poprawy kondycji psychofizycznej. W coachingu kadry kierowniczej, między innymi rządowej i akademickiej, stosuje unikatowe strategie skutecznego działania  zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej.

Oboje kierują firmą Worth Ethic w Austin. Szkolili już tysiące menedżerów, m.in. Michaela Della i  Kevina Rollinsa z Dell Inc., Meg Whitman z eBay oraz Larry’ego Lucchino z Boston Red Box.
 

Kategorie: Biznes i Ekonomia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.