Rozdano Medale Europejskie

Rozdano Medale Europejskie
Poradniki na medal

W czwartek, 15 listopada, po raz XV rozdano Medale Europejskie. Jubileuszowa edycja okazała się być medalową dla 96 produktów, w tym dla poradników wymiennokartkowych Wydawnictwa Wiedza i Praktyka.

Finałowa gala i wręczenie medali odbyło się w Warszawskim Centrum Olimpijskim. Wśród zaproszonych gości byli m.in. prof. Norman Davies, prof. Elżbieta Kawecka-Wyrzykowska oraz dr Jan Olbrych, którym wręczono Honorowe Medale Europejskie. W trakcie uroczystości swoje wystąpienie o roli konkurencyjności w Europie miał przewodniczący EESC Pan Dimitris Dimitriadis oraz prof. Davies, który mówił o roli i pozycji Polski w Europie.

Wśród nagrodzonych produktów i firm znalazł się również przedstawiciel branży wydawniczej – Wydawnictwo Wiedza i Praktyka, które odebrało medal za wydawaną od 10 lat serię poradników wymiennokartkowych. Doceniono ich unikalność i aktualność oraz fakt, że dzięki zawartej w nich przystępnej wiedzy polskie firmy stają się coraz bardziej konkurencyjne na rynkach europejskich.

Organizatorami konkursu Medale Europejskie są:  Business Centre Club (BCC), Urząd Komitetu Integracji Europejskiej (UKiE) oraz  Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EESC).

Medale przyznawane są zarówno usługom, jak i produktom, których jakość nie odbiega od poziomu europejskiego. Nominowana usługa (lub wyrób) musi spełniać wymagane prawem normy, mieć odpowiednie licencje, patenty itp. Istotna jest dynamika firmy oferującej usługę, zdobyte nagrody i certyfikaty. Komisja Weryfikacyjna bierze także pod uwagę, czy firma korzysta ze szkoleń, seminariów na temat Unii Europejskiej, konsultacji, analiz prawnych, badań rynku itp. Celem przedsięwzięcia jest upublicznienie przykładów dobrej jakości i promocja metod jej osiągania.

 

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.