"Dzienny patrol" w wydawnictwie Mag

"Dzienny patrol" w wydawnictwie Mag
Dzienny patrol w wydawnictwie Mag

W związku z licznymi pytaniami czytelników wydawnictwo Mag informuje, że Dzienny patrol Siergiej Łukjanienki  ukaże się w Polsce nakładem wydawnictwa Mag w lipcu 2008 roku. Dzienny patrol to ostatnia z czterech powieści rosyjskiego bestsellerowego pisarza fantasy Siergieja Łukjanienki.

Siergiej Łukjanienko należy do czołówki światowych pisarzy fantastycznych, a w Rosji jego książki sprzedają się w milionowych nakładach. Łącznie, od 1993 do 2006 Siergiej Łukjanienko otrzymał ponad 20 nagród! Zasłynął dzięki Nocnej Straży – rosyjskiej superprodukcji na podstawie jego powieści Nocny Patrol – stylowego horroru fantasty, który odnosi nieprawdopodobny sukces kasowy i pobija wszystkie hollywoodzkie superprodukcje, m.in. „Matrixa” i „Władcę Pierścieni”, zarabiając ponad szesnaście milionów dolarów. Straż Nocna zostaje oficjalnym kandydatem Rosji do Oscara 2004 dla najlepszego filmu obcojęzycznego.

Książki Siergiej Łukjanienki są tłumaczone na włoski, angielski i niemiecki, na motywach powieści powstają gry komputerowe, oraz, rzecz jasna, kolejne ekranizacje.

Akcja wszystkich Patroli dzieje się we współczesnej Moskwie. Trwa tysiącletni rozejm między siłami Ciemności i Światła. Każda ze stron w ramach Wielkiego Traktatu powołała do życia organa stojące na straży porządku. Tytułowy Nocny Patrol obserwuje poczynania sił Ciemności, by działały one zgodnie z traktatem. W ten sam sposób pracuje Dzienny Patrol, pilnujący, aby dobro nie rozprzestrzeniało się na świat. Status quo zostanie utrzymany, póki któraś ze stron nie obejmie znaczącej przewagi lub nie złamie warunków porozumienia.

Wyłącznym dystrybutorem książek wydawnictwa Mag jest FKJO Sp. z o.o.
Szukaj informacji o zapowiedziach wydawnictwa Mag na WWW.mag.com.pl
 

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.