"Zakazany świat" – nowość Naszej Księgarni

"Zakazany świat" – nowość Naszej Księgarni
  
logo   Zakazany świat
Isabel Abedi

 

Wnętrze Statuy Wolności było niczym wymarłe. Panowała cisza jak w kościele. Sytuacja, w której człowiek ma wyłącznie dla siebie jedną z najsłynniejszych budowli świata, może zachwycić – nawet jeśli nie znalazł się tam z własnej woli.
Ale widok, jaki roztaczał się przed stojącym na niewielkim tarasie widokowym Otisem, zupełnie nie spełniał jego oczekiwań.
Chłopiec zmrużył oczy. Na horyzoncie nie było widać żadnych drapaczy chmur! Ani Manhattan Skyline! Coś się nie zgadzało. Również powietrze było dziwne. Pachniało kurzem i… jakby piwnicą.
I nagle zrobiło się jasno. Nie jasno jak za dnia, tylko jakby zza chmur wypadł księżyc w pełni. Zwisał z nieba niczym ogromna, biała kula. Na sznurze.
Na sznurze?

Isabel Abedi
urodziła się w 1967 roku w Monachium, ale wychowała się w Düsseldorfie.
Po maturze wyjechała na rok do Los Angeles i tam pracowała jako opiekunka do dzieci i jako praktykantka przy produkcji filmów. W Hamburgu zdobyła wykształcenie jako copywriter. W tym zawodzie pracowała 13 lat. Wieczorami pisywała historyjki dla dzieci i marzyła, aby pewnego dnia zostać pisarką. To marzenie się spełniło.

Obecnie Isabel Abedi z zamiłowania jest autorką książek dla dzieci. Jej książki zostały przetłumaczone na wiele języków i uhonorowane licznymi nagrodami. Pisarka mieszka z mężem i dwiema córkami w Hamburgu.

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.