W piątek i sobotę we wrocławskiej Mediatece będzie można “wypożyczać” tylko ludzi reprezentujących różne grupy społeczne spotykające się z przejawami dyskryminacji. To część projektu Żywa Biblioteka, który osobom z uprzedzeniami ma pomóc przełamać stereotypy.
W “katalogu” znajdują się m.in. Niemiec, Żyd, ksiądz, były więzień, strażnik miejski, były narkoman, gej, były bezdomny, niepełnosprawny, egzaminator na prawo jazdy, lesbijka, feministka, Rom, bezrobotny i trzeźwy alkoholik. Można ich “wypożyczyć” na pół godziny. Jeśli rozmowa z żywą książką okaże się ciekawa, będzie można przedłużyć termin wypożyczenia o następne pół godziny.
Idea Żywej Biblioteki pochodzi z Danii. Inicjatorami są ludzie z organizacji “Stop the Violence”, którzy siedem lat temu podczas festiwalu w Roskilde zorganizowali taką akcję. Projekt przyjął się już na Węgrzech, Islandii, w Norwegii, Portugalii, Finlandii i Szwecji. W Polsce akcję realizuje Dom Spotkań Angelusa Silesiusa. Oprócz samej Biblioteki organizatorzy przewidzieli warsztaty, spotkania, pokazy fotografii i filmów, które wiążą się z tematyką praw człowieka i różnorodnością kulturową.
Artykuły powiązane:
Kategorie:
Inne
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4
O autorze
Artykuły powiązane
Skomentuj
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.


