Seria poradników dla rodziców Wydawnictwa WAM

Seria poradników dla rodziców Wydawnictwa WAM
Hermann Liebenow
KONSEKWENCJA W WYCHOWYWANIU DZIECI
Poradnik dla dzieci

 

 
 
Na ogół jesteśmy zgodni, że w wychowaniu dzieci ważna jest konsekwencja. Ale na czym ma ona polegać w praktyce? Czy takie same zasady obowiązują w stosunku do małych dzieci i nastolatków? Jak być stanowczym, ale serdecznym, przekazywać komunikaty rzeczowo, ale z humorem? I gdzie leży złoty środek między postępowaniem za mało konsekwentnym i zbyt konsekwentnym?
Książka pomoże rodzicom wypracować sobie właściwy model wychowawczy, a w efekcie przygotować dziecko do życia w społeczeństwie i stawiania czoła przeciwnościom.

Gerda Pighin
JAK PRZEKAZYWAĆ DZIECIOM WARTOŚCI
Poradnik dla rodziców

  

 
Wszyscy rodzice chcieliby mieć dobre dzieci, które w przyszłości wyrosłyby na porządnych ludzi. Ale co to znaczy „dobre”? Co więcej – jak wychowywać dziecko na „dobrego” człowieka? Jak przekazać mu wartości? I jakie wartości?
Dzieci powinny umieć zdobyć sobie miejsce i uznanie w przedszkolu, w szkole, a potem w życiu zawodowym. Powinny być przy tym tolerancyjne i potrafić wczuć się w sytuacje drugiego człowieka. Rodzice pragną wychowywać swoje dzieci na ludzi zdolnych do krytyki, ale i szanujących poglądy innych. Ich pociechy powinny być odważne, odpowiedzialne, dzielne, gotowe do pomocy i zgodne. Takie są założenia, w praktyce bywa różnie.
To podręcznik dla rodziców, dziadków i wychowawców o wychowaniu dzieci, by w przyszłości potrafiły w sposób wartościowy kształtować świat.
 
Bernd Mumbach
ZROZUMIEĆ I LECZYĆ DZIECI NADPOBUDLIWE
Poradnik dla rodziców

 

 
 
To poradnik skierowany do rodziców, u których dzieci zdiagnozowano ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Książka w przystępny sposób tłumaczy, czym w rzeczywistości jest ADHD i przedstawia odmienne od powszechnie spotykanego podejście do tego zaburzenia. Najważniejszą rzeczą według autora, doświadczonego terapeuty pracującego z dziećmi nadpobudliwymi metodą systemową, jest zrozumieć, znaleźć przyczynę i ją zlikwidować, a nie od razu sięgać po środki farmakologiczne. Rodzice dzieci nadpobudliwych z pewnością znajdą w tej książce wiele cennych informacji i porad, które pozwolą spojrzeć na ADHD z innej strony.
 
Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.