Spotkania autorskie Prószyńskiego w Megastorze Empik

Spotkania autorskie Prószyńskiego w Megastorze Empik
Prószyński i S-ka zaprasza do Poznania na spotkanie z autorami książek bestsellerowej serii owocowej:
 
21 lipca 2005 – Manula Kalicka, autorka książki „Szczęścia za progiem”
 
Fascynująca i zabawna historia Małgosi, dziewczyny z prowincji, która z jedną tekturową walizką zjawia się pewnego letniego dnia w Warszawie i chce podbić świat. Akcja toczy się jak burza, przygoda goni przygodę od zapomnianego przez Boga i ludzi Jagniątkowa po Martynikę, bohaterka powieści mimo licznych tarapatów pnie się wciąż wyżej i wyżej. Otacza ją cała galeria malowniczych postaci – nawiedzony muzyk Józio, groźna pani Irena, mięśniak Sebek, pijaczek Remek; każda z nich wpływa na los Małgosi i jej widzenie świata.
 
28 lipca 2005 – Maciej Przepiera, autor książki „Epidemia zamkniętych serc”
 
 
Jeśli coś płynie z głębi serca, jest dobre. Zawsze. Opowiedziana w tej książce historia jest zajmująca, nawet nieco niesamowita. Aleks, jej bohater, prowadzi wygodne, beztroskie życie. Jego dewizą jest żyć przyjemnie – puby, panienki, te rzeczy. Ale przychodzi dzień, gdy i on uświadamia sobie, że to nic nie znaczy. A skoro tak, to co jest naprawdę ważne? Aleks, uwikłany w nieoczekiwane, czasem niebezpieczne zdarzenia, czuje, że jest coraz bliżej odpowiedzi. Jego przeżycia skłaniają do zatrzymania się na chwilę, zastanowienia, czy i my nie powinniśmy poszukać tego, co najważniejsze.
 
4 sierpnia 2005 – Grażyna Bąkiewicz, autorka książek „O melba!”,
„Stan podgorączkowy”, „Będę u Klary”
 
 
 „O melba!” to historia Maliny, której spełniło się stare przekleństwo Chińczyków: żyć jej przychodzi w ciekawych czasach. Naszych czasach. W dodatku mamę ma dziennikarkę, tatę – gdzieś tam, a babcię – z mroczną tajemnicą. I jeszcze szkoły musi zmieniać nieustannie, bo mama nigdzie nie może zagrzać miejsca. Los jednak wcale nie jest ślepy: zatrzymuje Malinę u babci, w małym miasteczku na południu Polski. I zaczyna karta po karcie odsłaniać przeszłość – dramatyczne dziś okazuje się jej logicznym dalszym ciągiem.
 
 
Zojka, jest dziewczyną z klasy Maliny („O melba!”); kiedy ją poznajemy, przeżywa trudne chwile. Niby to jeszcze nie gorączka, nic poważnego, ledwie 37 i pięć kresek; niby tylko nieporozumienia z bratem Filipem i matką, drobne kłopoty w szkole, ale atmosfera się zagęszcza. Cieniem na rzeczywistości kładzie się wspomnienie niedawnej śmierci ojca, w dodatku coraz więcej wskazuje na to, że Filip grzęźnie w niezbyt czystych interesach. Jego tragiczna śmierć staje się punktem zwrotnym w życiu Zojki i jej matki: w ich domu pojawia się ta Jagna. Powołując się na związek z Filipem, wciska się między matkę i córkę, zaczyna mościć gniazdko dla siebie.
 
 
„Będę u Klary”  to ostatnia część trylogii opowiadającej o grupie młodych, stojących na granicy poważnych wyborów życiowych. Jej bohaterem jest niezbyt sympatyczny Olek Tarwid, znany czytelnikom z powieści „O melba!” i „Stan podgorączkowy”. Ucieczka od brutalnego ojca i rodzące się w bogatym gnojku wątpliwości to główny wątek książki. U ojca było mu źle, ale bez ojca i jego pieniędzy może być jeszcze gorzej.
Seria dramatycznych zdarzeń prowadzi Olka do zabitej dechami wiochy, miejsca dla niego całkowicie egzotycznego. Tam właśnie spotyka ludzi, którzy okażą się najważniejsi w jego życiu. Początkowo powiąże ich sprawa wypadku, potem autostrady budowanej przez starego Tarwida, której ci ludzie nie chcą. Rychło okaże się, że tych powiązań jest znacznie więcej.
 
EMPiK Megastore ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.