Wydarzenia programu literackiego Nova Polska

Wydarzenia programu literackiego Nova Polska
Wielogodzinny maraton literacki i spotkania autorskie polskich pisarzy to najbliższe wydarzenia literackiego programu Nova Polska, przygotowane przez Instytut Książki. W piątek 14 maja w Bordeaux podczas wieczoru polskiego zaprezentują się Dorota Masłowska, Wojciech Kuczok i Daniel Odija. Dzień później w paryskim Centre Pompidou odbędzie się literacki maraton pod hasłem „Odkrywanie współczesnej literatury polskiej” odbędzie się 15 maja w paryskim Centre Pompidou.
 
Pierwszym punktem spotkania jest konferencja poświęcona polskiej literaturze ostatnich 30-u lat. Na ten temat będzie mówiła Maryla Laurent – tłumaczka, wykładowca literatury polskiej na Uniwersytecie Charles’a de Gaulle w Lille. O pamięci indywidualnej i zbiorowej będą mówili podczas okrągłego stołu Piotr Bednarski, Marek Bieńczyk i Stefan Chwin. Dyskusję poprowadzi Jacques Burko – tłumacz Tuwima, Herberta i Stachury. Do udziału w kolejnym okrągłym stole zostali zaproszeni czterej autorzy młodego pokolenia: Dorota Masłowska, Wojciech Kuczok, Daniel Odija i Tomasz Piątek.
 
Program prezentacji w Centre Pompidou uzupełniają spotkanie poetyckie z udziałem Krystyny Rodowskiej i Bernarda Noël oraz wieczorne czytanie tekstów zaproszonych autorów. Spotkanie współorganizuje la Bibliothéque publique d’information. 19 maja w Die z czytelnikami spotkają się Marek Bieńczyk i Piotr Sommer, zaproszeni przez Festiwal Est-Quest. Od kilku lat organizatorzy tego festiwalu poza główną imprezą przypadająca na jesień, przygotowują cykl spotkań z autorami z różnych krajów.

 

 

  

 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.