Dyrektor / Dyrektorka Wydawnictwa Znak Horyzont

Poszukujemy Kandydata/Kandydatkę na stanowisko:

Dyrektor/Dyrektorka Wydawnictwa Znak Horyzont

Dlaczego Znak Horyzont?

Wydawnictwo Znak Horyzont to wiodący wydawca literatury historycznej. Reprezentujemy najważniejszych autorów z obszaru historii, wydajemy prestiżowe serie i przełomowe książki z historii najnowszej i dawniejszej oraz książki pozwalające zrozumieć współczesny świat.

Jeśli pasjonuje Cię literatura, w szczególności historia i świat współczesny, chcesz wydawać bestsellerowe tytuły, ta oferta jest dla Ciebie!

Twój zakres obowiązków:

  • współtworzenie marki wydawniczej Znak Horyzont;
  • przygotowywanie i realizacja strategii wydawniczej, promocyjnej i handlowej;
  • tworzenie planu wydawniczego i budżetów;
  • kontakty z autorami, agentami literackimi;
  • dbanie o najwyższą jakość książek;
  • zarządzanie zespołem (redakcja, promocja, produkcja);
  • rekrutacja i budowanie ścieżek rozwoju dla pracowników;
  • współpraca z partnerami zewnętrznymi, negocjowanie umów.

Nasze oczekiwania:

  • wykształcenie humanistyczne (wysoko ceniona historia);
  • bardzo dobra znajomości rynku wydawniczego;
  • pasja do historii, znajomość literatury historycznej, otwartość na nowe ujęcia i sposoby myślenia o historii;
  • zainteresowanie światem współczesnym i dobre rozumienie współczesnych zjawisk;
  • lekkie pióro, doskonały gust;
  • kreatywność, umiejętność odczytywania potrzeb czytelników;
  • zdolności analityczne;
  • doświadczenie w zarządzaniu;
  • doskonała komunikatywność, umiejętność pracy w zespole oraz zdolności organizacyjne;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (swobodna komunikacja w mowie i w piśmie), znajomość innych języków obcych będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy:

  • możliwość kreowania najważniejszych wydarzeń literackich, kształtowania dyskusji wokół historii;
  • dużą skalę działalności, pozwalającą na śmiałe myślenie o projektach –swoboda w realizacji autorskich projektów;
  • pracę z wybitnymi osobowościami ze świata kultury i sztuki;
  • przyjazną, niekorporacyjną atmosferę i zespół ciekawych osób o znaczącym dorobku wydawniczym;
  • stabilne warunki pracy i dogodną formę współpracy;
  • bogaty pakiet socjalny (karta Luxmed, karta Mutlisport, dodatkowe dni wolne, ZFŚS (m.in. „wczasy pod gruszą”, dofinansowanie do wypoczynku dzieci), parking.
  • lokalizację w centrum Krakowa.

Dołącz do nas i twórz z nami przyszłość literatury historycznej w Polsce!

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4