Nowe wydanie „Książek. Magazynu do czytania” z Joan Didion na okładce w sprzedaży od 16 lutego br.
Przegląd
- Typ: Prasa
Czy Fiodor Dostojewski był genialnym głupcem? Dlaczego łatwiej wyobrazić sobie koniec świata niż koniec kapitalizmu? Jak powstawał największy bestseller literatury litewskiej? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć w licznych wywiadach, tekstach i recenzjach, które tworzą pierwszy numer „Książek. Magazynu do czytania” w 2021 r. Wydanie ukaże się w punktach sprzedaży prasy we wtorek, 16 lutego br. Będzie można zamówić je również z bezpłatną wysyłką na stronie Prenumerata24.pl.
Bohaterką okładki wydanych w lutym br. „Książek. Magazynu do czytania” jest Joan Didion – jedna z największych pisarek amerykańskich XX i początku XXI wieku, bohaterka filmu Netfliksa „Wszystko w rozpadzie”, która w swych eseistycznych książkach opisała przemiany kultury i świata od lat 60. do czasów współczesnych. Portret autorki wraz z literackim przewodnikiem po jej twórczości stworzyli Weronika Murek i Jerzy Jarniewicz.
W najnowszym numerze dwumiesięcznika będzie można przeczytać także m.in. tekst Ryszarda Koziołka o tym, co wspólnego ma styczniowy atak na amerykański Kapitol z książką „Czarnoksiężnik z krainy Oz” Lymana Franka Bauma; rozważania Katarzyny Boni o tym, czy nauka zawsze jest racjonalna; esej Wojciecha Orlińskiego o tym, czy da się naprawić współczesny kapitalizm, jak również o niedocenionej roli tłumaczy dzieł literackich i jednym z największych portrecistów wszech czasów – fotografie Richardzie Avedonie.
W „Książkach. Magazynie do czytania” obok niezliczonej liczby recenzji i rekomendacji nowości książkowych oraz kalendarium najważniejszych wydarzeń literackich na 2021 r. znajdą się też m.in. tekst Renaty Lis o Fiodorze Dostojewskim, który w tym roku obchodziłby 200. urodziny, a także jedyna w Polsce rozmowa z Jennifer Croft – tłumaczką Olgi Tokarczuk na angielski, która wyjaśnia, dlaczego „Księgi Jakubowe” wzruszają ją do łez.
W wydaniu nie zabraknie również poleceń nowości dla dzieci i młodzieży w stałym dodatku dwumiesięcznika „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, w którym znajdzie się także m.in. esej autorki sagi o Dolinie Muminków Tove Jansson „Strzeżcie się autorów dla dzieci” oraz napisane specjalnie dla czytelników magazynu opowiadanie Joanny Bator „Licho”.
Wydanie 1/2021 „Książek. Magazynu do czytania” wraz ze stałym dodatkiem „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” liczy aż 134 strony. W punktach sprzedaży prasy numer będzie dostępny od 16 lutego br., w cenie 15,99 zł, a na stronie Prenumerata24.pl można zamówić go z bezpłatną dostawą do domu. Wydanie będzie mieć też wersję cyfrową dostępną na Publio.pl, a jego treści znajdą się w aplikacjach mobilnych oraz w serwisie Wyborcza.pl/książki. Partnerem wydania jest Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, którą można wesprzeć, przekazując 1 proc. podatku – więcej informacji na stronie Naratunek.org.
Magazyn można zamówić w ramach rocznej prenumeraty w cenie 69,95 zł. Pierwszych 70 osób zamawiających prenumeratę otrzyma książki od Wydawnictwa Agora – „Listy na wyczerpanym papierze” Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory oraz ,,Niewidzialni. Największa tajemnica służb specjalnych PRL” Tomasz Awłasewicz. Szczegóły oferty znajdują się tutaj.
Wydanie numeru wspiera promocja w prasie, radiu, internecie, a także autopromocja. Działania przygotował zespół marketingu „Gazety Wyborczej”.