Federation of European Publishers na Targach Książki we Frankfurcie

Federation of European Publishers na Targach Książki we Frankfurcie

Przegląd

Federacja Wydawców Europejskich już po raz drugi zaprezentuje na Targach Książki we Frankfurcie wyniki corocznego badania statystycznego europejskiego rynku książki. Po uwagach wstępnych Prezydenta FEP Ricardo Franco Leviego, zastępca dyrektora FEP Enrico Turrin przedstawi szczegółowe dane zebrane przez FEP na temat obrotów i tytułów opublikowanych przez europejskich wydawców książek w 2022 r., uwzględniając także ewolucję formatów i kanałów handlu, i opis, jak do tej pory wygląda rynek książki w 2023 roku.

W środę 18 października o godzinie 13:00 (Frankfurt Studio) EUPL (European Union Prize for Literature) organizuje sesję z tegoroczną zwyciężczynią: Martiną Vidaić z Chorwacji. Martina Vidaić porozmawia z  Jasmin B. Frelih (lauretaką EUPL roku 2016 Słowenia) na temat wpływu nagrody na promocję i sprzedaż książek początkujących autorów.

Seminarium organizowane jest przez Fondazione LIA we współpracy z Frankfurter Buchmesse, Börsenverein des Deutschen Buchhandels, Federacją Wydawców Europejskich, Międzynarodowym Stowarzyszeniem Wydawców, w ramach Aldus UP, współfinansowanego przez Program Unii Europejskiej Kreatywna Europa.

FEP zorganizuje swoje tradycyjne “Rendez-Vous” na Targach Książki we Frankfurcie w czwartek, 19 października 2023 r., w godzinach 12:30–14:00. Spotkanie odbędzie się w Sali Illusion 1 (Centrum Kongresowe).

Uczestnicy po raz pierwszy usłyszą o polityce kulturalnej w Europie od dyrektora DG ds. Kultury (Komisja Europejska), Georga Häuslera. Drugą częścią wydarzenia będzie panel poświęcony sztucznej inteligencji z udziałem Petera Schopperta, dyrektora National University of Singapore Press i jednego z najlepszych ekspertów z naszej branży w zakresie sztucznej inteligencji, Thomasa Heldrupa, szefa ds. ochrony treści i egzekwowania przepisów w Danish Rights Alliance oraz wydawcy wdrażającego obecnie protokół rezygnacji z TDM (nazwa do potwierdzenia). Doradca prawny FEP Quentin Deschandelliers poinformuje uczestników o stanie prac nad unijną ustawą o sztucznej inteligencji.

Uczestnikom zapewniony będzie poczęstunek.

 

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: FEP