Wydawnictwo MUCHOMOR wydaje książki dla dzieci już od ponad 20 lat!

Przegląd

Przy okazji urodzin wydawnictwa oraz nadchodzącego Dnia Książki dla Dzieci przedstawiamy bestsellery wydawnictwa uwielbiane przez czytelników od lat.

ARCHISTORIA. OPOWIEŚĆ O ARCHITEKTURZE
Magdalena Jeleńska
Acapulco Studio

Autorka przenosi nas w fascynujący świat budowli, odkrywa przed nami formy i materiały pokazując jak mogły być użyte przed tysiącem lat, a jak dzisiaj. Zestawia w zaskakujący sposób budynki z różnych stron świata i z różnych epok rezygnując z chronologicznego porządku. To jedyna taka książka na rynku, którą mogą czytać i oglądać zarówno dzieci jak ich rodzice i dziadkowie. A jest na co patrzeć, bo stroną graficzną zajęły się Agata Dudek i Małgosia Nowak czyli Acapulco Studio – mistrzynie nowoczesnej ilustracji. W Archistorii połączyły wyczucie realizmu i nowoczesność z poczuciem humoru.

https://www.muchomor.pl/pl/p/Archistoria.-Opowiesc-o-architekturze/220

 

HISTORIA KOBIET
Katarzyna Radziwiłł
Joanna Czaplewska

Autorka odpowiada na pytania dotyczące dziejów kobiet. Czy kobieta mogła być faraonem? Dlaczego Greczynki całe dnie spędzały w domach? Kiedy spalono na stosie ostatnią czarownicę? Historia, o której uczymy się w szkole, to historia mężczyzn. Dzięki tej książce dowiecie się, jak wyglądało życie kobiet.

https://www.muchomor.pl/pl/p/Historia-kobiet/222

BAJKI FILOZOFICZNE
Michel Piquemal
Agnieszka Malmon

60 bajek i przypowieści zaczerpniętych z filozofii zachodniej, mądrości Wschodu i mitologii. Do każdej dołączyliśmy komentarz, który wprowadzi Was do pracowni filozofa. A tam… Możecie wykroczyć poza dosłowne znaczenie bajki, stawiać pytania i szukać odpowiedzi, możecie dyskutować z rodzicami, kolegami, nauczycielami. Jaki jest sens życia? Czym jest dobro? Jaka jest cena wolności? Możecie poznać greckich filozofów Diogenesa i Sokratesa, przeczytać bajkę Schopenhauera, poznać opowieści z dalekich Chin i Persji. Poznacie stare ponadczasowe treści w nowej formie.

https://www.muchomor.pl/bajki-filozoficzne

WODA
Anna Skowrońska
Acapulco Studio

Autorka pokazuje zbiór faktów i ciekawostek o wodzie. Tłumaczy, dlaczego nie możemy bez niej żyć. Pokazuje, że stykamy się z nią codziennie i że wiąże się z najpiękniejszymi, ale i bardzo groźnymi zjawiskami w przyrodzie. Stawia pytania: Czym jest woda? Jak powstała? Jakie ma właściwości i co z nich wynika? Przeczytacie tu o wpływie mórz i oceanów na klimat. Dowiecie się, jak z wody zrobić prąd. Poznacie najgłębsze miejsce świata i lodową pustynię. Zobaczycie, jak ludzie wykorzystywali wodę do podróży i transportu towarów. Przekonacie się też, jak od lat ją zaśmiecają i zatruwają. Zrozumiecie, jak sami możecie o nią zadbać.
WIATR, WODA, OGIEŃ, ZIEMIA to zestaw obowiązkowy dla każdego, kto interesuje się KLIMATEM i EKOLOGIĄ. 4 książki w prosty sposób opowiadają i pokazują złożone mechanizmy, które rządzą naturą.

https://www.muchomor.pl/pl/p/Woda/241

 

Tagi: Muchomor