Rusza nabór do kolejnej edycji Word2Picture

Rusza nabór do kolejnej edycji Word2Picture

Przegląd

Rusza otwarty nabór propozycji wydawniczych na tegoroczną edycję Word2Picture! Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 marca. Każdy wydawca otrzyma możliwość skonsultowania zgłoszenia ze specjalistą z branży filmowej oraz opublikowania swojego tytułu w katalogu. Zostanie on później zaprezentowany podczas Word2Picture Day na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA we wtorek 2 maja. 

Zgłaszając się do udziału w Word2Picture, dostają Państwo możliwość uczestniczenia w spotkaniach edukacyjnych i networkingowych. Całość programu skonstruowana jest tak, aby dostarczyć uczestnikom wiedzy i wsparcia niezbędnych do skutecznego pitchingu propozycji literackich w rozmowach z producentami branży audiowizualnej. Najważniejszym elementem etapu wstępnego po dokonaniu zgłoszenia będą indywidualne konsultacje projektów oraz przygotowanie opisów katalogowych. Konsultacje online odbędą się między 23 marca a 6 kwietnia i będą umawiane w trybie indywidualnym. Każdy z uczestników otrzyma porady i informacje zwrotne od praktyków, będzie też miejsce na pytania i przedyskutowanie zdobytej wiedzy.

Główny element wiosennej odsłony projektu stanowi Word2Picture Day, całodniowe wydarzenie. Kluczowym punktem tego dnia będą targi wydawnicze dla branży audiowizualnej, które przyjmą formułę spotkań one-on-one. Na ten dzień zaplanowano również premierę katalogu nowości wydawniczych. Chcemy, aby to wydarzenie stało się przestrzenią wymiany myśli i nawiązywania kontaktów – warunków niezbędnych do skutecznej sprzedaży praw do adaptacji.

Zachęcamy do zapoznania się z załączonym regulaminem wydarzenia.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest do pobrania pod linkiem:  http://film-commission.pl

Zgłoszenie z wypełnionym wnioskiem należy przesłać do 20 marca na adres mailowy: word2picture@kbf.krakow.pl

Kalendarium edycji Word2Picture 2023 – przedwiośnie:

1 marca: otwarcie naboru propozycji książkowych do katalogu wydawniczego Word2Picture 2023

20 marca: zakończenie naboru

23 marca – 6 kwietnia: konsultacje indywidualne projektów zakwalifikowanych do prezentacji w katalogu

2 maja: Word2Picture Day x Mastercard OFF CAMERA

 

 

za miastoliteratury.pl

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Word2Picture