„Reakcja łańcuchowa” – dynamiczna gra kafelkowa dla całej rodziny

Przegląd

Najlepsi autorzy i bestsellerowe tytuły w zupełnie nowych odsłonach. Szybka rozgrywka i konkretny trening logicznego myślenia w kompaktowej, podróżnej wersji i atrakcyjnej cenie. To wyróżniki gier z serii „TRAVEL” od wydawnictwa Egmont. Właśnie na rynek trafiła kolejna gra z tego cyklu – „Reakcja łańcuchowa” – autorstwa legendarnego twórcy gier, Reinera Knizi. To dynamiczna gra kafelkowa przeznaczona dla osób powyżej ósmego roku życia, w której zadaniem graczy jest uzbieranie jak największej liczby punktów.

W „Reakcji łańcuchowej” każdy ruch to łamigłówka wymagająca spostrzegawczości i planowania. Znalezienie najlepszej opcji dostarcza graczom wielkiej satysfakcji. Aby uruchomić reakcję łańcuchowa i zdobywać punkty muszą dopasować symbole na kafelkach tak, by pasowały do siebie. Im dłuższa reakcja, tym lepiej. W tej grze gracz stara się przewidzieć, jak jego kafelek będzie aktywował kafelki tworzące planszę. Punkty zdobywa się za każdy aktywowany kafelek oraz odpowiednie układy i kolory kafelków. Wygrywa gracz z największym łącznym wynikiem.

Autorem „Reakcji łańcuchowej” jest legendarny twórca gier – Reiner Knizia. Gra przeznaczona jest do rozgrywek w gronie 2-4 graczy powyżej ósmego roku życia, a średni czas rozgrywki to 20 minut. Elementy gry to 90 kwadratowych kafelków, 20 żetonów bonusowych oraz 4 tajne żetony koloru. Gra kosztuje 59,99 zł i jest dostępna na www.egmont.pl w sklepach z planszówkami oraz w księgarniach, salonach sieci Empik i marketach prowadzących sprzedaż gier planszowych.

Zakup mogę polecić młodszym graczom oraz osobom rozpoczynającym swoją przygodę z grami planszowymi, ponadto nie mającym czasu na zaawansowane gry. Rekomenduję również jako grę szkolną, ponieważ ćwiczymy koncentrację uwagi, testujemy spostrzegawczość, planujemy kolejne reakcje w ramach układu, zastanawiając się nad akcją – reakcją, przyczyną – skutkiem. Tomek Drabarek/mlodygiercownik.pl

Gra jest megafajna. Świetna imprezówka, a na dodatek poleciłabym ją gorąco nauczycielom matematyki w celu urozmaicenia zajęć oraz rodzicom, by mogli zachęcić swoje pociechy do liczenia w pamięci, a nie na kalkulatorze. Joanna Kozłowska-Pięcek/GamesFanatic.pl
Świetnie rozwija zdolności przewidywania, w jaki sposób kafelek, którego kładę, będzie aktywował inne kafelki tworzące plansze. Bardzo rozgrzewająca, przyjemnie aktywująca. Ewelina Janiszewska-Wijas @kreatywna_zagroda

 

Pozostałe gry w serii „TRAVEL”:

W „Ubongo Trigo” każdy gracz otrzymuje kafelki o wielorakich, trójkątnych kształtach, które co rundę będzie musiał jak najszybciej układać na kartach zadań. Kto najszybciej rozwiąże swoją łamigłówkę, zdobywa punkty zwycięstwa. Po ośmiu rundach wygrywa ten, który ma ich najwięcej. Dwa poziomy trudności pozwolą dostosować grę do wieku i umiejętności graczy. Dodatkowo gra ma tryb rozgrywki dla jednego gracza.


W „BITS” Reiner Knizia zaprasza do kolorowej układanki w stylu tetris. Każdy gracz otrzymuje planszę oraz zestaw kafelków, które będzie układał opuszczając kafelek od góry w dół, póki nie zatrzyma się na dole planszy lub na innym kafelku. Co rundę określa się kafelek, który należy wstawić na swoją planszę. Aby wygrać, należy tak kombinować z ustawieniem kafelków na kartach zadań, by zdobyć jak najwięcej punktów. Wygrywa gracz, który ułoży najlepiej punktowane wzory. Gra „BITS posiada też tryb rozgrywki dla jednego gracza.


„FITS Travel” to podróżna wersja bestsellerowej gry FITS. Układa się tak samo dobrze, jak w pierwowzorze. Kompaktowe wykonanie i szybka rozgrywka sprawiają, że gra jest idealna do zabrania ze sobą – wszędzie tam, gdzie będziesz miał ochotę pograć. Zapełnij swoją planszę klockami o różnych kształtach. Weź wskazany klocek, dowolnie go obróć i przesuń na dół swojej rampy. W zależności od rundy niektóre pola trzeba zasłonić, a niektóre zostawić widoczne.

Ubongo Extreme” jest następcą odnoszącego sukcesy „Ubongo”, lecz rozgrywka toczy się na wyższym poziomie trudności. Jest trudniej niż we wcześniejszej wersji gry, ponieważ pojawiły się nowe, niezwykłe sześciokątne klocki. Mimo to gra jest równie fascynująca i uzależniająca, jak wcześniej. Dwa poziomy trudności łamigłówek umożliwiają dopasowanie gry do umiejętności i wieku graczy.

 

Kategorie: Hobby i Poradniki
Tagi: Egmont