Piąty Diament Forbesa i nowa inwestycja Ateneum

Przegląd

Ateneum, największy polski dystrybutor książek, gier, zabawek i artykułów papierniczych, powiększyło swoją kolekcję o piątą najważniejszą nagrodę w biznesie dla najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw – Diament Forbesa 2023. Ateneum również zapowiedziało największą tegoroczną inwestycję.

Skompletowanie pięciu Diamentów Forbesa napawa nas dumą. Nagroda ta po raz kolejny pokazuje, że jesteśmy w olimpijskiej formie, dynamicznie się rozwijamy i nie zwalniamy tempa. Nasz sukces jest dobrym sygnałem dla całej branży, gdyż startujemy w jednej sztafecie wraz z księgarniami i sklepami, a także wydawcami oraz producentami. Sytuacja Ateneum jest papierkiem lakmusowym branży, a znak Diamentu Forbesa 2023 potwierdza stabilną sytuację finansową Ateneum – komentuje Sławomir Żywczak, PR Manager Ateneum.

Diamenty Forbesa przyznawane są przez jedną z najbardziej opiniotwórczych i rozpoznawalnych marek na świecie spośród magazynów biznesowych – „Forbesa”. Cieszy się ona estymą i przez wiele środowisk uważana jest za najważniejszą w biznesie. Diamenty Forbesa przyznawane są firmom, które cechuje najbardziej dynamiczny rozwój.

Początek nowego roku to nie tylko potwierdzenie w postaci Diamentu Forbesa 2023 naszych kolejnych sukcesów, ale także czas na rozwój. Zgodnie z dewizą Goethego: “Kto nie idzie do przodu, ten się cofa”, mam przyjemność poinformować wszystkich naszych kontrahentów, że intensywnie pracujemy nad powiększeniem przestrzeni magazynowej. Planujemy budowę dodatkowej nowoczesnej hali magazynowej o powierzchni ponad 11 000 metrów kwadratowych. Nowy magazyn pozwoli udoskonalić logistykę Ateneum, jak i zwiększyć oraz przyśpieszyć realizację zamówień w ciągu doby – mówi Adam Zegiel, współwłaściciel Ateneum.

Ateneum to działająca od 2004 roku hurtownia, która swoją karierę rozpoczęła od rynku książki. W szybkim tempie rozszerzając lokalny zasięg w ogólnopolski, uzupełniła następnie ofertę o asortyment branży papierniczej i zabawkowej. Ateneum już wielokrotnie było nagradzane, m.in. otrzymując dziewięć laurów Gazeli Biznesu. W raporcie ekspertów z londyńskiej giełdy z 2016 roku Ateneum zostało uznane za jedną z trzydziestu najbardziej wpływowych polskich firm w Europie. Pod koniec 2020 roku redakcje dwu opiniotwórczych gazet: „Parkietu” oraz „Rzeczpospolitej”, umieściły Ateneum w elitarnym gronie stu najbardziej wpływowych firm w Polsce godnych wejścia na warszawską giełdę.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Ateneum