Dzisiaj Światowy Dzień Filozofii i z tej okazji przypominamy o Bajkach Filozoficznych wydawnictwa Muchomor

Przegląd

Michel Piquemal jest autorem ponad 200 książek dla dzieci, między innymi serii Bajek Filozoficznych. Sam pisał: “Od dzieciństwa zbieram różne piękne myśli, zdania, tak jak inni zbierają znaczki pocztowe albo motyle. Robię to z poczuciem, że są one elementami układanki, która, gdy się ją złoży w całość, będzie zawierać całą mądrość świata, ale też odpowiedzi na wszystkie pytania, które on nam stawia.”

Seria, w której zakochują się zarówno nauczyciele jak i dzieci.

O Bajkach Filozoficznych: Przemek Staroń, uhonorowany w 2018 roku tytułem Nauczyciela Roku, jeden z popularyzatorów edukacji filozoficznej w polskim systemie edukacji oraz ekspertka ds. edukacji Marta Młyńska.

„Filozofia jest nie tylko ścieżką podążania w stronę mądrości, ale i matką wszystkich nauk. Dlatego cudownie przemycać ją na wszelkich możliwych zajęciach. Doskonale służą do tego “Bajki Filozoficzne”, które mogą być trampoliną do przeprowadzenia niezliczonej liczby lekcji. I co ważne, możliwość ich zastosowania wykracza poza jednostki lekcyjne – ponieważ są krótkie, można zarówno nagrywać je na TikTok-u, jak i czytać na przerwach w szkolnym radiowęźle.”
Przemek Staroń

„Carl Gustav Jung powiedział kiedyś: „Spotkanie dwóch osób jest jak kontakt dwóch substancji chemicznych: jeśli jest jakaś reakcja, obie są transformowane.” Dzięki Bajkom Filozoficznym prościej jest znaleźć z drugim człowiekiem wspólny język, nawiązać dobry kontakt i stworzyć wspaniałą relację opartą na wzajemnym szacunku, akceptacji i zaufaniu. Bajki filozoficzne to doskonała kanwa do rozmów i dyskusji, Do pracy nad tym, aby słuchać się nawzajem, nie oceniać, być wobec siebie szczerymi, być sobą i podążać w stronę mądrości oraz refleksyjności. To korze wiedzy, przepięknych metafor i inspiracji do pracy zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i tymi wcześniej urodzonymi. Polecam najbardziej na świecie.”
Marta Młyńska

W serii pojawiły się:

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.muchomor.pl/pl/p/Bajki-filozoficzne.-Opowiesci-medrca-Sofiosa/186
https://www.muchomor.pl/pl/p/Bajki-filozoficzne.-Ksiega-madrosci./219
https://www.muchomor.pl/pl/p/Bajki-filozoficzne.-Jak-zyc-na-Ziemi/175
https://www.muchomor.pl/bajki-filozoficzne-jak-zyc-razem
https://www.muchomor.pl/bajki-filozoficzne

Tagi: Muchomor