Do księgarń trafiła nowa książka dla dzieci Wydawnictwa BIS, zatytułowana „Szczęściarz”

Przegląd

 

Książka to debiut autorki Marty Dębowskiej, która jak sama o sobie napisała: „Nie chciała wybierać między medycyną a pisaniem, stara się więc pogodzić jedno z drugim”.

Marta Dębowska „Szczęściarz”; ilustracje Joanna Czarnecka

Gałgankowy pajacyk z kwiaciarni „Florian i Róża” marzy o tym, by – tak jak innymi zabawkami – bawiły się nim dzieci. Te jednak pojawiają się w kwiaciarni rzadko, w dodatku nie ma już pani Róży, a pan Florian jest przygnębiony i nawet zbliżające się święta Bożego Narodzenia nie poprawiają mu humoru.

Gdy nadarza się okazja, pajacyk wymyka się z kwiaciarni. Szybko się przekonuje, że świat na zewnątrz nie zawsze jest przyjazny, spotyka jednak na swojej drodze życzliwe zwierzęta: mysz Parmi, gołębia Kawkę i psa Gusto. Przy nich pajacyk nabiera odwagi i wiary w siebie, aż wreszcie spełnia się jego marzenie – zamieszkuje w domu pani Marysi, gdzie trafia w ręce dzieci. Nie zapomina wówczas o swoich przyjaciołach i o panu Florianie – robi wszystko, by jego szczęście udzieliło się także im.

Pełna ciepła i wzruszeń, okraszona dużą dawką humoru i osadzona w świątecznej scenerii opowieść o szczęściu, przyjaźni i odwadze.

 

dla dzieci 5-10 lat

ISBN 978-83-7551-754-5; oprawa twarda; str. 104;

Audiobook ISBN 978-83-7551-767-5; Czyta Artur Barciś

 

www.wydawnictwobis.com.pl

 

 

Tagi: BIS