“Zdrowy pies” – autorzy światowego bestsellera w Polsce!

Przegląd

Rodney Habib
dr Karen Shaw Becker

Wydawnictwo Buchmann
Premiera 28 września 2022

“ZDROWY PIES”

Jak sprawić, aby twój przyjaciel zachował zdrowie i witalność jak najdłużej

 

Autorzy światowego bestsellera “Zdrowy pies”, będą gościć w Polsce 21 i 22 września.

 

Co wiemy o starzeniu się psów? Od jakich czynników zależy długość i krótkość ich życia? Co możemy zrobić, aby realnie wydłużyć życie naszym psim towarzyszom?

Naukowcy zaczynają rozumieć, że przewlekłe choroby dotykające ludzi – nowotwory, otyłość, zwyrodnienie narządów i zaburzenia autoimmunologiczne – nękają również naszych psich towarzyszy. Większości z nich można zapobiec. Ponieważ zwierzęta nie są w stanie samodzielnie podejmować decyzji dotyczących zdrowia i stylu życia, ich opiekunowie powinni dokonywać mądrych wyborów popartych wiedzą naukową.

Rodney Habib i dr Karen Shaw Becker wyciągają do nich pomocną dłoń – zebrali wiedzę najlepszych genetyków, mikrobiologów i badaczy długowieczności; przeprowadzili wywiady z osobami, których psy dożyły 20, a nawet 30 lat i stworzyli poradnik, który sprawi, że życie naszych pupili będzie dłuższe i szczęśliwsze.

W książce znajdziemy wskazówki dotyczące diety i żywienia, ruchu i zabawy, a także wpływu naszego stylu życia na zdrowie i zachowanie psa dostosowane do predyspozycji genetycznych poszczególnych ras lub mieszanek.

Rodney Habib jest wielokrotnie nagradzanym blogerem, prelegentem, i założycielem Planet Paws, najpopularniejszej Facebookowej strony poświęconej zdrowiu zwierząt domowych. Jest również twórcą serialu dokumentalnego The Dog Cancer Series: Rethinking the Canine Epidemic. Publikowane przez niego w internecie filmy edukacyjne mają miliony odsłon i udostępnień na całym świecie. Stał się dzięki temu jednym z najpopularniejszych autorytetów w dziedzinie zdrowia zwierząt domowych.

Lekarka weterynarii Karen Shaw Becker ma we wszystkich zakątkach świata miliony fanów, ceniących ją za przemyślane i pragmatyczne podejście do kwestii zdrowia towarzyszących nam czworonogów. Jest najpopularniejszym weterynarzem w mediach społecznościowych. Pracuje w klinice małych zwierząt, dużo pisze i wykłada. Dr Becker jest także konsultantką wellness różnych organizacji prozdrowotnych.

 

Tagi: Buchmann