Cilla i Rolf Börjlindowie, Czarny świt

Przegląd

Wydawnictwo Sonia Draga poleca trzeci tom serii kryminalnej, po Przypływie i Trzecim głosie, popularnego duetu szwedzkich scenarzystów.

Olivia Rönning, po powrocie do pracy w policji, zostaje przydzielona do sprawy zamordowanej trzylatki w małym miasteczku Arild. Kilka dni później do podobnej zbrodni dochodzi pod Sztokholmem, ofiarą pada siedmioletni Aram, chłopiec ma skręcony kark.

Brutalne morderstwa odbijają się echem w całym kraju. Podejrzenia padają na środowiska rasistowskie, które groziły rodzicom obojga dzieci. Tom Stilton otrzymuje od swojego przyjaciela Ronny’ego książkę, która zawiera dużą liczbę wycinków prasowych na temat brutalnego zabójstwa ciężarnej luksusowej prostytutki. Przed laty Silton został odsunięty od „sprawy Jill”, jednak nigdy jej zapomniał. Kiedy laboratorium kryminalistyczne dostarcza wyniki badań DNA, dochodzenie przybiera nieoczekiwany obrót.

„Książka oddaje mroczny obraz naszych czasów, w których pod powierzchnią czai się zło, którego nie da się opisać słowami. Cilla i Rolf Börjlind pokazują, że powieść kryminalna jest bardzo skuteczna w naświetlaniu problemów społecznych. Czarny świt jest zwięźle napisany, a postacie, które śledzimy w tej serii, stają się coraz bardziej interesujące”. Ölandsbladet

O autorach:

Cilla i Rolf Börjlindowie to jedni z najbardziej znanych i cenionych szwedzkich scenarzystów filmowych i telewizyjnych. Stworzyli wiele udanych seriali kryminalnych oraz filmów, w tym 26 z cyklu o komisarzu Martinie Becku. Z równie wielkim sukcesem podbili rynek literacki. Przypływ to pierwsza powieść duetu z serii o Olivii Rönning i Tomie Stiltonie, do której prawa sprzedały się aż do 32 państw. Społeczne zaangażowanie, trzymająca w napięciu fabuła i surrealistyczny humor to znaki rozpoznawcze ich historii.

Kategorie: Literatura
Tagi: Sonia Draga