Jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów fantasy Young Adult 2021 roku!

Przegląd

Nowy trend w literaturze fantasy Young Adult –

WIEDŹMY!

Spells trouble. Wiedźmi czar

P.C. Cast, Kristin Cast

Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński

Cykl: Siostry z Salem
Tom: 1
Wiek: 14+
Premiera: 19 maja
Kategoria: fantasy Young Adult
Tytuł oryginalny: Spells Trouble
ISBN: 978-83-7686-974-2
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 145×215
Liczba stron: 352
Cena: 39,90

Jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów
fantasy Young Adult 2021 roku!

 

Dawno, dawno temu, w miasteczku Salem, pewna wiedźma umknęła wprost spod szubienicy, używając przy tym naturalnych mocy, płynących z wnętrza ziemi, posługując się wiedzą o ziołach, zaklęciach i intencjach.

Wiele dni uciekała na zachód, aż natknęła się na wyjątkowe miejsce, w którym krzyżowało się pięć potężnych linii mocy.

Sara Good tu właśnie założyła miasteczko Goodeville, a na planie pentagramu zasadziła drzewa, które miały przez kolejne wieki strzec bram do pięciu podziemnych światów.

Potomkinie Sary rokrocznie odprawiały przy bramach rytualne ceremonie, wzmacniając bariery chroniące ludzki śmiertelny świat przed najgorszymi z najgorszych, przed wyrzutkami i szumowinami podziemi.

Wieki płyną i wszystko wydaje się w najlepszym porządku.

Mercy i Hunter Good, szesnastoletnie bliźniaczki, oprócz tego, że są wiedźmami, są też najnormalniejszymi pod słońcem nastolatkami. Chodzą do liceum, jedna zakochuje się w zabójczo przystojnym rozgrywającym licealnej drużyny futbolowej, druga wciąż marzy o spotkaniu miłości swojego życia, najlepiej żeńskiej.

Niespecjalnie ujawniają przed rówieśnikami swe magiczne umiejętności, ale kiedy w Goodeville zaczynają dziać się złe, a nawet bardzo rzeczy, siostry muszą nie tylko posiąść nową wiedzę, ale też poprosić o pomoc w walce z mrokiem swych szkolnych przyjaciół.

Zwłaszcza że prastare drzewa strzegące świat przed demonami zaczynają gnić oraz pachnieć siarkowodorem, a w spokojnym dotąd miasteczku w ciągu kilku dni zostają zamordowane trzy osoby…

Światowa premiera w maju 2021!

Nowy cykl autorek dwunastotomowej kultowej serii DOM NOCY, goszczącej wiele tygodni na listach bestsellerów na całym świecie.

Jak nastoletnie serce ma pogodzić pierwsze zauroczenie
z wiedźmim obowiązkiem?

Moc, gorące serca i demony. Zło kontra wiedźmi czar.

 

O AUTORKACH

P.C. Cast jest autorką m. in. bestsellerowego cyklu pt. „Dom nocy”. Jej powieści zostały wydane w ponad 40 krajach, a ich łączny nakład przekroczył 20 milionów egzemplarzy.

Jest autorką bestsellerów NYT i USA Today oraz członkinią Oklahoma Writers Hall of Fame, a także laureatką prestiżowych nagród Oklahoma Book Award, YALSA Quick Pick for Reluctant Readers, Romantic Times Reviewers ‘Choice Award, the Prism, Holt Medallion, Daphne du Maurier, Booksellers’ Best i Laurel Wreath.

Urodziła się w Watseka, w stanie Illinois. Po ukończeniu szkoły średniej wstąpiła do Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, wtedy też zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Po odbyciu służby przez 15 lat uczyła w szkole średniej, po czym przeszła na emeryturę, by całkowicie oddać się pisaniu książek dla młodzieży. Obecnie mieszka w Oregonie razem z ukochanymi kotami, psami, końmi i rodziną.

Kristin Cast to autorka bestsellerów NYT i USA Today, która wraz z matką – P.C. Cast – stworzyła szalenie udaną serię „Dom nocy”. Urodziła się w jednostce Sił Powietrznych USA w Japonii, a dorastała w Oklahomie, gdzie próbowała wszystkiego: od modelingu po dziennikarstwo radiowe, aż znalazła się w Portland. Tam, w zakurzonych księgarniach i starych kawiarniach, odkryła na nowo swoją pasję. Odkąd pamięta wymyśla historie. Na szczęście od 2005 roku regularnie je spisuje, więc poznają je też czytelnicy na całym świecie.

 

Kategorie: Fantastyka, Literatura