TaniaKsiazka.pl liderem e-commerce w swojej branży

TaniaKsiazka.pl liderem e-commerce w swojej branży

Przegląd

Według “Raportu e-commerce w Polsce 2021” TaniaKsiazka.pl jest jednym z najlepszych pod względem SEO sklepów internetowych w naszym kraju. W zestawieniu 500 topowych marek zajmuje wysoką, 15 pozycję. Jednocześnie jest liderem w kategorii “Książki i literatura”.

Firma Senuto wzięła pod lupę 87 tysięcy sklepów internetowych i zbadała je pod kątem SEO, czyli widoczności w Google. SEO to jedno z kluczowych źródeł ruchu w sektorze e-commerce – jak podają twórcy raportu, aż 91% internautów dokonuje wyborów zakupowych właśnie przy użyciu wyszukiwarki. Duża widoczność w tym kanale oznacza więc większy ruch na stronie, a co za tym idzie – większą liczbę klientów.
TaniaKsiazka.pl okazała się bezkonkurencyjna w swojej branży. W kategorii “Książki i literatura” zajmuje pierwsze miejsce, natomiast w ogólnym zestawieniu zamyka pierwszą piętnastkę.

Podchodząc do działań SEO, staramy się osiągnąć równowagę między długofalową strategią a reakcją na szybko zmieniające się środowisko. Z zespołem zgranych ludzi da się osiągnąć wiele! Ważne, żeby każdy dział był świadomy wpływu swoich działań na pozycję organiczną i miał na uwadze, że liczą się nie tylko sesje, ale również analiza zachowań użytkowników – mówi Monika Szatyłowicz, Dyrektor E-commerce w TaniaKsiazka.pl i dodaje: – W 2020 r. położyliśmy nacisk na optymalizację on-site strony mobilnej. 66% użytkowników TaniaKsiazka.pl odwiedziło księgarnię na urządzeniu mobilnym. W ramach wzmocnienia marki, również pod kątem SEO, udało nam się ponadto przejąć domeny trzech sklepów internetowych, w tym księgarni. Prace ciągle trwają i w 2021 r. będziemy je kontynuowali. Skupimy się między innymi na aktualizacji oprogramowania ze szczególnym uwzględnieniem efektywności wersji mobilnej serwisu.

Obecnie TaniaKsiazka.pl realizuje ponad 250 tys. przesyłek miesięcznie. Białostocka księgarnia internetowa zamknęła 2020 r. trzycyfrowym wzrostem przychodów oraz liczbą klientów większą o 45% rok do roku. Na jej półkę trafiło ponadto kilka prestiżowych nagród: dla najlepszych sklepów internetowych (w rankingach Opineo i Ceneo), tytuł Podlaskiej Marki Konsumentów 2019 czy Gazela Biznesu 2020. Sklep jest też organizatorem własnych internetowych targów książki. Najbliższa edycja TargiKsiazki.Online odbędzie się już maju.

Kategorie: Rynek Polski