O niepodległości – dla najmłodszych
Przegląd
- Typ: Edukacja, Książka dla dzieci
- Marka: HarperCollins Polska
Mamo, dlaczego na naszym domu wisi dzisiaj flaga?
Tato, jakie to święto?
A co to jest niepodległość?
W dniu świąt narodowych wielu rodziców i nauczycieli staje zakłopotanych w obliczu prostych pytań dzieci? Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach wydana nakładem HarperCollins Polska we współpracy z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku to książka, która pomoże na nie odpowiedzieć oraz z pewnością zainteresuje nie tylko rodziców, ale także nauczycieli i bibliotekarzy i wskaże dlaczego ważnymi datami w Polsce są 11 listopada, 3 maja, 1 maja, 15 sierpnia, 4 czerwca i 2 maja.
„Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach” jako pozycja wpisująca się w kategorię publikacji z dziedziny edukacji patriotycznej i historycznej znakomicie przyda się jako punkt wyjściowy do dyskusji i spotkań tematycznych związanych z obchodami ważnych polskich świąt narodowych i państwowych. Zawarte w niej informacje historyczne podane są w sposób przyjazny i odpowiedni dla dziecka, zaś świetnie napisane i dowcipne opowiadania Zofii Staneckiej nie tylko bawią, ale też ułatwiają dzieciom zrozumienie, jakie wartości związane są z każdym z tych obchodzonych w naszym kraju świąt.
I tak zbliżająca się data 11 listopada może stać się przyczynkiem do dyskusji o wolności, tożsamości narodowej i historii, a opowiadanie, odwołuje się do znanych dzieciom z doświadczenia sytuacji związanych z własnością, czy niezależnością podczas wspólnych zabaw.
Dodatkowym atutem książki są znakomite ilustracje oraz projekt graficzny. W części historycznej, oprócz rysunków Daniela de Latoura, znajdziemy wyjątkowe zdjęcia ze zbiorów Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Samym opowiadaniom również towarzyszą pełne humoru ilustracje, które wzbogacają i uatrakcyjniają przekazywane treści.
W przystępnej i nowoczesnej formie wydawcy zawarli bardzo istotny przekaz o tym, że należy pamiętać nie tylko o edukacji historycznej, rozumianej jako przekazywanie wiedzy o faktach i datach, ale także o edukacji obywatelskiej – czyli przygotowaniu i wychowaniu młodego pokolenia w duchu zrozumienia wartości, które reprezentują święta narodowe, takich jak: wspólna odpowiedzialność za państwo, niepodległość, demokracja czy godność, a także zrozumienia i szacunku dla tradycji i symboli narodowych.
„Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach” to nie tylko wartka narracyjnie i zabawna opowieść o perypetiach dzieciaków, lecz także kompendium wiedzy o naszym kraju i historii demokracji. To pochwała postaw obywatelskich i patriotyzmu. Ta lektura bez zadęcia i z humorem pokazuje, jak ważne są przyjaźń, współpraca, akceptacja i poczucie przynależności do grupy.
Więcej informacji o książce na:
https://www.instagram.com/harperkids_polska/
https://www.facebook.com/KsiazkosferaHarperKids/
http://www.harpercollins.pl/
Książka dostępna w sprzedaży tutaj.
O KSIĄŻCE:
Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach [drugie wydanie]
Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Daniel de Latour
Oprawa: flexi
Objętość: 80 stron
Format: 190×230
Cena: 22,99
ISBN: 978-83-276-6125-8
Grupa docelowa: 8+
Jacek, Maśka, Jagoda, Wiktor i Malinowski każdą wolną chwilę spędzają w tajnej bazie ukrytej w parku. Wspólnie się bawią, rozmawiają, walczą z wrogim gangiem Maciupków… Ich przezabawne przygody stają się punktem wyjścia do rozmów o ważnych dla każdego z nas datach i istotnych wydarzeniach z historii Polski. Przewodnikiem po polskiej historii jest Dziadek, który ze swadą opowiada o dawnych czasach.
„Nasza Paczka i niepodległość” to nie tylko pełna humoru opowieść o grupie przyjaciół, lecz także sześć opowiadań o polskich świętach narodowych i mnóstwo ciekawostek historycznych.
HarperCollins Publishers – drugi największy wydawca książek na świecie, z oddziałami w 18 krajach. Od ponad 200 lat dostarcza rozrywki całemu światu, publikując beletrystykę, literaturę faktu, książki kulinarne i wiele innych. Wśród autorów z grupy HarperCollins znajdują się największe nazwiska światowej literatury, takie jak Mark Twain, siostry Brontë, Karol Dickens, Agatha Christie, Harper Lee, J.R.R. Tolkien, Veronica Roth czy Terry Pratchett, a także laureaci nagród literackich: nagrody Nobla, Pulitzera, the National Book Award, the Newbery and Caldecott Medals oraz the Man Booker Prize.