Wydawnictwo BIS poleca trzyczęściowy podręcznik do nauki gry w szachy

Przegląd

„Trzy kroki w szachowy świat. Pryncypia i niuanse królewskiej gry. Część 1”

Format 16,4 x 23,5 cm; ISBN 978-83-7551-642-5; str. 88, oprawa miękka

„Trzy kroki w szachowy świat. Pryncypia i niuanse królewskiej gry. Część 2”

Format 16,4 x 23,5 cm; ISBN 978-83-7551-643-2; str. 96, oprawa miękka

„Trzy kroki w szachowy świat. Pryncypia i niuanse królewskiej gry. Część 3”

Format 16,4 x 23,5 cm; ISBN 978-83-7551-644-9; str.108, oprawa miękka

 

Trzyczęściowy podręcznik do nauki gry w szachy skierowany jest do najmłodszych adeptów, ale także do tych, którzy do tej pory z tą grą nie mieli do czynienia. Autorzy wykorzystują swoje wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, by w możliwie najprostszy, przystępny i atrakcyjny sposób wprowadzić czytelnika w tajniki królewskiej gry.

W drugiej części autorzy, stopniowo wprowadzają czytelnika w tajniki strategii i taktyki oraz w sposób rozgrywania  debiutów i końcówek szachowych.

Trzecia część podręcznika przeznaczona jest dla tych, którzy już opanowali podstawy gry i taktyczne sposoby realizacji przewagi. Przykłady przytoczone w trzeciej części mają za zadanie przybliżyć problemy strategii szachowej.  Autorzy wyjaśniają, jak  umiejętnie prowadzić grę i osiągnąć przewagę, jak rozwijać figury, jak typować słabości przeciwnika i jak przeprowadzić atak.

Książki mają układ 36 lekcji kończących się zadaniami do samodzielnego rozwiązania. Po zapoznaniu się z nimi każde dziecko będzie znało zasady gry i będzie potrafiło rozegrać partię szachową.  Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w przyswojeniu materiału będą potrzebować pomocy nauczyciela lub rodzica.

 

Kategorie: Hobby i Poradniki
Tagi: BIS