Startuje pierwsza w Polsce kampania pro-czytelnicza na smartfony

W obecnej sytuacji związanej z koronawirusem oraz zaostrzającymi się wytycznymi co do pozostawania w domach, Fundacja Powszechnego Czytania rusza z kolejną inicjatywą w ramach akcji #TerazCzasNaCzytanie. Firma Selectivv, która na co dzień specjalizuje się w działaniach marketingowych oraz analitycznych na podstawie aktywności użytkowników smartfonów i tabletów, została Partnerem Strategicznym akcji.

Firma Selectivv odpowiada za przeprowadzenie kampanii na urządzenia mobilne. Potrwa ona co najmniej do zakończenia ogłoszonego stanu epidemii w Polsce.
Badania udowodniły, że czytanie skutecznie niweluje stres: już 6 minut czytania obniża jego poziom aż o 60%. Czytanie przynosi także wiele innych skutków długofalowych: buduje kompetencje społeczne, emocjonalne i poznawcze, ma moc niwelowania różnic społecznych.

„Kiedy usłyszeliśmy, że polskie dzieci będą siedzieć w domach z rodzicami, od razu zaczęliśmy ‘nawoływać’, że warto skorzystać z tego czasu i choć przez moment codziennie z dzieckiem poczytać”

Maria Deskur, prezes Fundacji Powszechnego Czytania.
Kampania #TerazCzasNaCzytanie zachęca rodziców korzystających ze smartfonów do czytania i rozmawiania z dziećmi. Skierowana jest przede wszystkim do tych, którzy do tej pory z różnych powodów tego nie robili. Po kliknięciu w grafikę promującą akcję, która wyświetlać się będzie w różnych aplikacjach i na stronach mobilnych, rodzic zostanie przekierowany na stronę inicjatywy. Znajdzie tam informacje i porady na temat czytania oraz linki do list wartościowych książek, a także do bezpłatnych ebooków, ufundowanych przez firmę Legimi.

„Bardzo cieszymy się, że możemy wykorzystać naszą technologię dla dobra dzieci i rodzin w Polsce. Rozumiemy naszą odpowiedzialność, dlatego angażujemy się w akcje społeczne, szczególnie w takie, które wspierają bardziej świadomie podejście do korzystania z urządzeń przenośnych. Mamy nadzieję, że akcja #TerazCzasNaCzytanie i szerokie dotarcie do rodziców zwróci ich uwagę na to jak ważne w rozwoju dziecka są wspólne czytanie oraz rozmowa. Wierzymy, że bezpośredni komunikat, który zobaczą na smartfonie, skłoni ich do odłożenia urządzenia choć na chwilę i sięgnięcia wspólnie z dzieckiem po książkę. Jesteśmy zaszczyceni stając się Partnerem Strategicznym Akcji #TerazCzasNaCzytanie.”

Aleksander Luchowski – co-CEO Selectivv

„Od pewnego czasu rozmawialiśmy z firmą Selectivv o tym, jak powinna wyglądać kampania pro-czytelnicza na tablety i smartfony. Obecna sytuacja przyczyniła się do startu kampanii, mimo, że Fundacja nie ma środków na jej uruchomienie. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ideowości i profesjonalizmu zespołu Selectivv, który natychmiast zgodził się zrealizować kampanię przy użyciu ich unikalnych rozwiązań i zasięgów.”

Maria Deskur

Selectivv na co dzień specjalizuje się w działaniach marketingowych na urządzenia mobilne. Każdego dnia kampanie reklamowe Selectivv widzi na swoich smartfonach blisko 121 mln użytkowników w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym blisko 20 mln w Polsce. Z rozwiązań Selectivv korzystają nie tylko firmy komercyjne, ale również administracja samorządowa, uczelnie wyższe i instytucje kultury.
Fundacja Powszechnego Czytania powstała jesienią 2018 i stawia sobie za cel zwiększenie poziomu czytelnictwa w Polsce poprzez namawianie rodzin do czytania i rozmowy z dziećmi.
Fundacja otwarta jest na przyjmowanie kolejnych sprzymierzeńców – zapraszamy do kontaktu!

www.fpc.org.pl
www.selectivv.com

Kategorie: Wydarzenia