Marcin Cielecki stypendystą Fundacji Identitas 2020

Marcin Cielecki stypendystą Fundacji Identitas 2020

Przegląd

W listopadzie 2019, Fundacja Identitas ogłosiła konkurs dla polskich humanistów, pisarzy, filozofów, historyków, którzy nie przekroczyli 41-go roku życia.  Sześcioro polskich twórców zostało nagrodzonych udziałem w warsztatach na wyspie Uløya, które odbyły się w dniach 29 lutego – 7 marca 2020 r.

Uzupełnieniem głównej nagrody, jaką były warsztaty w osamotnionej bazie za kręgiem polarnym, jest stypendium oraz promocja dzieł uczestników warsztatów prowadzona przez Fundację i jej partnerów.

Twórcami nagrodzonymi udziałem w warsztatach na położonej 500 kilometrów za kręgiem polarnym wyspie Uløya byli:

– Marcin Cielecki

– Tomasz Herbich

– Marcin Makowski

– Marcelina Szumer-Brysz

– Radek Rak

– Paweł Rzewuski.

Wybranej szóstce autorów niespotykane gdzie indziej warunki do refleksji i pracy twórczej zapewniła samotna baza na wyspie Uløya – Lyngen Outdoor Center.

Spośród nich wyróżniony został Marcin Cielecki za zbiór esejów Miasto wewnętrzne, który otrzyma stypendium – Nagrodę Specjalną Fundacji Identitas i sumę 20 000 złotych.

W ciągu kilkunastu dni Fundacja opublikuje pierwszy  List z Uløyi – raport z warsztatów, dyskusji i wynikających z nich przemyśleń najbardziej obiecujących pisarzy młodego i średniego pokolenia.

 

 

Kategorie: Nagrody